Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pátý ročník festivalu designSUPERMARKET proběhne od 7. do 11. prosince v prostorách Paláce Archa

DESIGNSUPERMARKET
DESIGNSUPERMARKET
08.11.2011 23:01 | designSUPERMARKET, prodejní festival současného mladého designu, jehož pátý ročník proběhne od 7. do 11. prosince 2011, se letos přesune do nově zrekonstruovaných prostor Paláce Archa v pražské ulici Na Poříčí. „Naším útočištěm se stane téměř celé třetí patro, které poskytne výborné zázemí všem vystavovatelům i návštěvníkům. Palác Archa je ideální také svojí polohou v centru Prahy nedaleko od metra či tramvají,“ říká Martin Pošta za designSUPERMARKET. Celkově festival zabere téměř 1500 m2 výstavní a prodejní plochy. „Jsme rádi, že na naší půdě můžeme přivítat mladé designéry a ty, kdo se o jejich tvorbu zajímají. Věříme, že se skvěle doplní jednotlivé stánky a expozice s historicky cennou architekturou,“ doplňuje Aleš Vobruba ze společnosti ORCO Property Group, která se stala partnerem festivalu.

Na letošním festivalu designSUPERMARKET se představí několik desítek domácích a nově i zahraničních vystavovatelů z oblasti užitého umění: produktového designu, grafiky, tvorby skla, porcelánu, šperků či módy. Návštěvníci uvidí to nejzajímavější, co v této oblasti v České republice vzniká, zároveň zde najdou ideální místo pro nákup originálních vánočních dárků. V části nazvané Market Líba dostanou tradičně prostor i mladí designéři, kteří sice nemají ucelenou kolekci, ale jejich jednotlivé produkty zapadají do celkové koncepce. Jako každý rok zde nebudou také chybět knihkupectví a kavárna. Vstupné na pět dnů je 120 Kč, sleva pro studenty: 90 Kč.

O místu konání

Vznik Paláce Archa se datuje do dvacátých let dvacátého století. Tehdejší sídlo Legiobanky navrhl Josef Gočár. Díky tomu, že Gočár navrhoval pro budovu i veškeré její vybavení, najdeme dnes tuto ojedinělou ukázku rondokubismu na Seznamu světového dědictví UNESCO. Autorem plastik legionářů na průčelí je Jan Štursa, pískovcový reliéf nad nimi vytvořil Otto Guttfreund. V roce 1938 přistavěla Legiobanka druhou budovu navrženou Františkem Markem ve funkcionalistickém stylu. V současnosti tvoří Palác Archa celkem čtveřice budov s centrálním nádvořím. Společnost Orco je majitelem od ledna 2006. Více informací o Paláci Archa a společnosti Orco na www.orco.cz.

Více informací o designSUPERMARKETu na: www.designsupermarket.cz nebo www.facebook.com/designsupermarketPřidej komentář