Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pětidenní Festival tolerance – Prague Pride 2011 vyvrcholí v sobotu alegorickým průvodem

prague_pride_2011.jpg
09.08.2011 11:52 | Pětidenní Festival tolerance – Pražská Pride 2011 bude mít svou premiéru v České republice. V Praze jej podpoří osobní účastí také Jimmy Somerville (UK).

Jedná se o první kulturní a lidskoprávní festival, který je svým programem zcela otevřen celé veřejnosti. Pražská Pride je komunitní akcí, do pořádání festivalu se zapojilo přes 20 subjektů z celé České republiky a vytvořilo tak jedinečný program plný kultury a zábavy, ale i odborné debaty a uměleckých zážitků. Vše vyvrcholí sobotním průvodem centrem Prahy s karnevalovými prvky a následným hudebním festivalem na Střeleckém ostrově, kde vystoupí např. Jimmy Somerville (UK), Kazaky (UI), Charlie Straight, Tonya Graves, Leona Machálková a další. Vstup na tyto koncerty je zdarma.


“Průvod hrdosti je vrcholem festivalu. Bude barevný a veselý, a ukáže Prahu jako město, které přes své středověké monumenty (zejména v okolí Pražského hradu), je městem moderním a pestrým.” řekl Czeslaw Walek, předseda pořadatelské organizace Prague Pride. Trasa průvodu, informace o náplni hudebního festivalu, podrobný program na jednotlivé dny a další informace o Prague Pride 2011 jsou k dispozici na www.praguepride.cz. První Pražská Pride 2011 se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, Csc., a starosty MČ Praha 1, Ing. Oldřicha Lomeckého.


Průvod hrdosti je nejdůležitější součástí festivalu tolerance. Povede z Náměstí Republiky přes spodní část Václavského náměstí, Národní třídou a bude ukončen na Střeleckém ostrově, kde bude navazovat hudební festival. Průvod bude zahájen 13. srpna 2011 ve 13.00 a předpokládaný konec průvodu je ve 14.00 hodin.
Součástí průvodu budou alegorické vozy s hudební produkcí. Účastníky průvodu budou gayové, lesby, transgender účastníci, intersexuálové, jejich přátelé a rodiny.
K účasti jsme také pozvali vrcholné představitele státu a české politické strany. Pozvání do průvodu již přijali mimo jiné Jimmy Somerville, Boris Dittrich - Human Rights Watch New York, Martin K. I. Christensen - spolupředseda Ilga Europe, Clare Dimyan - držitelka řádu britského impéria za práci pro LGBTI komunitu, Jiří Hromada - spoluzakladatel SOHO a předseda Gay iniciativy a mnoho dalších.

Promo video

Od 14.00 hod. Se na Střeleckém ostrově rozběhne jedinečný hudební festival, kterým budou provázet Jan Musil a Cynthia Barrio a na kterém také promluví Peter Freestone - osobní tajemník Freddie Mercuryho.


Tagy: Prague pride


Přidej komentář