Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Podpořte rozvoj a ambiciózní cíle českého hudebního skladatele Tomáše Živora

Tomáš Živor
Tomáš Živor
11.08.2014 12:45 | redakce ZaKulturou.cz

Vážená paní, Vážený pane

obracím se na Vás s prosbou o sponzorský dar, jenž by pomohl jednomu chlapci doslova změnit celý život a pomohl mu nastartovat jedinečnou kariéru hudebního filmového skladatele. S Vaší pomocí by byl schopen splnění svého životního snu - získat adekvátní vzdělání, které otevře cestu skládat hudbu na úrovni předních Hollywoodských skladatelů a mít tak šanci stát se prvním Čechem, který si převezme sošku Oskara za originální hudbu složenou do filmu a být mezinárodně uznávaným skladatelem.

Dovolte mi se nejdříve představit. Jmenuji se Tomáš Živor. Je mi 26 let a jsem ten chlapec, kterého jsem výše zmiňoval. V červnu letošního roku jsem úspěšně absolvoval Mezinárodní konzervatoř Praha, ve dvou hlavních oborech - klavír a dirigování. V obou oborech jsem byl nejlepší ze třídy po 3 následující roky. Již během studia se mi podařilo realizovat několik hudebních projektů - velký počet koncertů autorské hudby, či např. minulé září jsem nahrával svoje skladby se Symfonickým orchestrem Českého Rozhlasu a moji skladbu “Dál”, hrají v rádiích.

Avšak věřím, že toto byl jen nezbytný krok na mé dráze hudebního skladatele. Protože můj další cíl je jeden z největších. Přihlásil jsem se a po absolvování přijímacích zkoušek jsem byl přijat na nejprestižnější školu v oboru současné a filmové hudby - Berklee College of Music v Bostonu, MA. Tato škola je momentálně hodnocená jako nejlepší na světě a její absolventi jsou schopni si vytvořit úspěšnou kariéru ve dnešním hudebním světě, plném konkurence. Škola nabízí nejkvalitnější vzdělání a precisní studium daného oboru, v mém případě filmové hudby (Film Scooring). Zajišťuje také spolupráce s významnými osobnostmi v hudební branži. Berklee se může pyšnit takovými absolventy, jako jsou např. Howard Shore (skládal hudbu k filmu Pán Prstenů), Alan Silvestri (Forrest Gump), Esperanza Spalding, Quincy Jones, Diana Krall, John Mayer a mnoho dalších.

Avšak společně s úspěchy a kvalitou této školy, roste také výše školného, které k letošnímu roku činí přes $60,000 - to je v přepočtu přibližně 1,200,000 Kč. A to jen za jeden akademický rok. Dokážete si tedy představit finanční náročnost celého studia.

Nechci si však připustit fakt, že by pouze peníze stály v cestě k mému snu. Kdykoliv jsem lidem kolem mě pověděl o mém cíli a plánech do budoucna, smáli se mi, že mám neskutečné představy a “hlavu v oblacích”. Já jim ale vždy odpověděl, že mít malé sny znamená být obyčejným člověkem, tedy jedním z mnoha. Věřím, že jsem předurčen pro veliké věci. Nebojím se snít, mít jasný cíl a plán jak k mému snu dojít.

Prosím Vás o přispění jakékoliv finanční částky, která bude obrovskou pomocí. Tuto částku použiji pouze na studijní náklady a případné další náklady s tím úzce spojené (jako jsou např. učebnice, či školou vyžadovaný Apple laptop). Váš sponzorský dar by šel přímo na účet, založený přímo k tomuto účelu. Jako veliké díky Vám v budoucnu mohu nabídnout V.I.P. místa na mých koncertech, skladatelské služby - složit hudbu do jakýchkoliv Vašich reklamních, či prezentačních spotů. Samozřejmostí je newsletter, jímž bych Vás spravoval o tom, jak pokračuji ve studiích, jaké projekty realizuji a kam Vaše finanční pomoc putuje.

Pro Vaší dokonalejší představu o mě a mojí hudbě si Vás dovoluji odkázat na následující stránku:


https://soundcloud.com/tomaszivor


Naleznete zde poslechové ukázky mojí orchestrální i klavírní tvorby. Doufám, že Vás zaujmou, protože věřím, že moje skladby zní skutečným “Hollywoodským zvukem” a stylem skládání s ním spojeným.

Ještě jednou Vám upřímně děkuji za Vaší velkorysost - Váš dar je velký, protože skutečně umožní jít za velkými cíli.

S pozdravem a upřímným poděkováním Tomáš Živor

email:tomas.zivor@gmail.com

tel.: (+420) 724 962 069

adresa: Rašínovo nábřeží 76, Praha 2, 128 00

číslo účtu: 266204406/0300Tagy: český skladatel, Tomáš Živor


Přidej komentář