Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražská muzejní noc letos oslaví 10. narozeniny!

Pražská muzejní noc 2013
Pražská muzejní noc 2013
22.05.2013 11:05 | redakce ZaKulturou.cz ! Aktuální změna:
Pražská muzejní noc se kůli povodním v Praze odkládá. Uskuteční se tak v náhradním termínu. Budeme Vás včas informovat.


Infoarchiv:

V sobotu 8. června 2013 od sedmi hodin večer až do jedné hodiny ráno budou obyvatelům Prahy i jejím návštěvníkům zdarma zpřístupněna muzea, galerie a další kulturní instituce, které se do Pražské muzejní noci zapojují.

Pražská muzejní noc je již tradičně jednou z nejnavštěvovanějších akcí české metropole. Každoročně se jí zúčastní desítky tisíc zájemců.

Přidejte se k nám - letos již podesáté - na noční prohlídku Prahy a oslavte s námi první kulatiny Pražské muzejní noci. Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě. Pražská muzejní noc nabízí příležitost seznámit se s kulturním bohatstvím sbírek muzeí a galerií hlavního města v neopakovatelné atmosféře sobotní noci. Všechny zapojené instituce zpřístupní návštěvníkům své prostory mimo běžnou otevírací dobu a představí se tak v trochu jiném světle.

Na co se můžete v letošním roce těšit?

Rekord muzejní noci je opět pokořen! Do akce se letos zapojuje nejvíce institucí v historii Pražské muzejní noci. Celkem 40 institucí zpřístupní návštěvníkům svých 69 objektů. Mezi nováčky, kteří obohatí a zpestří nabízený program, se letos řadí Fakulta architektury Českého vysokého učení technického v Praze, Francouzský institut v Praze, Galerie Emilie Paličkové, GALERIE/CZD, Kino Ponrepo Národního filmového archivu a Knihovna Václava Havla.

Tak jako každý rok ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program. Tradiční expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti ožijí neobvyklými akcemi, které budou zárukou Vašich nezapomenutelných zážitků. Můžete se těšit na přednášky, koncerty, filmové projekce, soutěže a další zajímavé akce (více viz Doprovodné akce). Pořadatelé Pražské muzejní noci nezapomínají ani na nejmenší účastníky, pro které bude v mnoha institucích připraven zábavný doprovodný program (více viz sekce Program pro děti). Prodlužte svým dětem pro jednou večerku a odhalte společně s nimi tajemství nočního kulturního světa.

Vstupné i doprava do objektů zdarma!

Pražská muzejní noc opět nabízí vstup do objektů zdarma (mimo objekty NKP Vyšehrad, které budou zpřístupněny za symbolické vstupné). Muzejní autobusové linky - symbol Pražské muzejní noci - vyjedou i letos. Přeprava těmito linkami je také zdarma. Centrálním přestupním bodem je jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

Informační stany

Informační stany budou umístěny na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea v pátek 7. 6. od 12 do 19 hod. a v sobotu 8. 6. od 10 do 24 hod. a na náměstí Jana Palacha celý den v sobotu 8. 6. od 10 do 24 hod. Pro zájemce v nich budou k dispozici brožurky Pražské muzejní noci s přehledně zpracovanými informacemi o všech objektech zpřístupněných v rámci PMN 2013, doprovodných programech i dopravě mezi objekty.

Pražskou muzejní noc pro Vás pořádá Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi. Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.Tagy: Muzejní noc, Pražská muzejní noc


Přidej komentář