Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražské barokní slavnosti - Ledeburské zahrady rozezní barokní opera

Pražské barokní slavnosti
Pražské barokní slavnosti
26.09.2011 13:00 | redakce ZaKulturou.cz

Festival Pražské barokní slavnosti – je naprostou novinkou, unikátem, který se stane každoroční tradicí. Letošní, první ročník, se uskuteční od 17. června 2011 do 3. října 2011 a je určen jak domácím, tak i zahraničním divákům.


Motto festivalu: „Divadlo jako velkolepá podívaná, která přenese návštěvníka Pražských barokních slavností časoprostorem do minulosti“.____________________________________________________________________

Program Pražských barokních slavností připomene návštěvníkům večerních operních představení významnou a specifickou divadelní tradici, včetně její audiovizuální prezentace v období vrcholného baroka v podobě, jak se dochovala nejen v dobových písemnostech, ale i v geniu loci Prahy.


Unikátní představení barokních oper pod širým nebem v překrásném prostředí Ledeburské zahrady pod Pražským hradem, denně za každého počasí.


Na festivalu bude uvedena novodobá světová premiéra opery Antonia Vivaldiho L´Unione della Pace, e di Marte (Spojení míru s Martem) v podání mezinárodního souboru barokní hudby Hofmusici.


Dramaturgickým pilířem letošního ročníku Pražských barokních slavností jsou umělecké soubory spojené s osobnostmi Tomáše Hanzlíka a Ondřeje Macka.


Vstupenky lze zakoupit přímo na místě v pokladnách Palácových zahrad pod Pražským hradem, otevírací doba je denně od 10.00 do 21.00 hod. V síti Ticketstream, Viamusica, Bohemia Ticket a Pražská informační služba.


Podrobnosti o festivalu, programu i účinkujících na: www.prazskebaroknislavnosti.cz


Ledeburská zahrada
Damian Torso (ensemble)


Tagy: barokní opera, barokní slavnosti, Festival, opera, slavnosti


Přidej komentář