Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Přednáška SMRT KARLA IV. v Muzeu Karlova mostu

Karel IV.
Karel IV.
13.11.2015 17:02 | redakce ZaKulturou.cz

Srdečně Vás zveme na přednášku, která se zaměří na rozloučení Prahy s českým králem a římským císařem Karlem IV. Přednáška se koná v úterý 24. listopadu od 18 hodin v Muzeu Karlova mostu. Přednášet bude PhDr. František Kadlec.

Karel IV. se narodil 14. května 1316 Elišce Přemyslovně a českému králi Janu Lucemburskému. Původně byl pokřtěn jako Václav, jméno Karel přijal při biřmování během své výchovy ve Francii po svém strýci Karlu IV. Sličném.

Karel IV. patřil mezi nejvýznamnější panovníky vrcholného středověku. Jako český král proslul Karel především založením univerzity v Praze, která nese jeho jméno, výstavbou Nového města pražského, stavbou Karlova mostu, hradu Karlštejna, založením arcibiskupství v Praze a mnoha dalšími počiny. Karel IV. (14. 5. 1316, Praha – 29. 11. 1378, Praha) byl syn dědičky Přemyslovců Elišky a českého krále Jana Lucemburského.

V roce 2016 nás čeká 700leté výročí od narození tohoto významného panovníka. Můžete se proto těšit na mnoho akcí, které budeme pořádat v Muzeu Karlova mostu.

Karel IV. Zemřel 29. Listopadu 1378 ve svých 62 letech. Dorazte na přednášku a připomeňte si konec života této významné postavy české historie. Posluchači se mj. zároveň dozví o osudech Karlových pozůstatků a jeho pohřebních textilií.

KDY?  úterý 24. listopadu od 18 hodin
KDE?  Muzeum Karlova mostu (Křižovnické náměstí č. 3, Praha 1 – Staré Město)


VSTUP ZDARMA

Více informací na: www.prazskebenatky.cz, www.muzeumkarlovamostu.cz a FB Pražských Benátek

Pozvěte své blízké: https://www.facebook.com/events/668367496633284/
Srdečně zveme a těšíme se na Vás.


Přednáška Karel IV.


Tagy: Karel IV., muzeum, Muzeum Karlova mostu, přednáška


Přidej komentář