Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Přes dvě desítky řemeslných workshopů zaplní Novoměstskou radnici

Řemesla živě 2018
Řemesla živě 2018
04.02.2018 10:20 | redakce ZaKulturou.cz

Vyzkoušej si, zažij si! I v letošním roce proběhne oblíbená akce Novoměstské radnice Řemesla živě ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy a Městskou částí Praha 2.

Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti, řemeslníky zaplní své historické prostory více jak 20 řemeslnými workshopy. Festival řemesel je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší.

 „V letošním roce navazujeme na loňský úspěšný ročník Řemesel živě. Podařilo se nám představit řemesla jako atraktivní obory pro vzdělávání absolventů základních škol, ale i maturantů škol středních se všeobecným zaměřením. A skutečně platí motto celé akce: Vyzkoušej si, zažij si! Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak se pracuje s rozličnými materiály -  kamenem, dřevem, pedigem, sádrou… Ale také se například podívat se na základy puškařského řemesla. “ Charakterizuje akci ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta

„Akci pořádáme již po několikáté a je vidět jak postupně se odborné školy a učiliště zaměřují stále více na péči o studenty. To je skutečně velmi dobrý trend“ doplňuje na závěr produkční Bedřiška Kotmelová.

Jednání s odbornými školami a řemeslníky ještě probíhají, ale už nyní víme, že zde budou kováři, kadeřníci, truhláři, puškaři, autoelektrikáři, podlaháři, instalatéři, kuchaři, sklářka s výrobou skleněných květ

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2

Kdy: 21. - 22. 2. 2018 od 09:00 – 17:00 hod

www.nrpraha.cz

Vstupné: zdarma, některé workshopy budou zpoplatněny


Řemesla živě 2018
Řemesla živě 2018
Řemesla živě 2018
Řemesla živě 2018


Tagy: Novoměstská radnice, Řemesla živě


Přidej komentář