Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Přijďte si o druhém adventním víkendu prohlédnout nazdobenou zoologickou zahradu

mlade kone prevalskeho v zoo praha
mládě koně Převalského v Zoo Praha. Foto: Tomáš Adamec
30.11.2011 21:01 | V sobotu 3. prosince proběhne tradiční předvánoční setkání sponzorů Zoo Praha, předvánoční dárek od nás dostanou ale i všichni ostatní návštěvníci. Tento den budete mít možnost navštívit s průvodcem stavbu nového pavilonu slonů. Prohlédnete si, jak budou vypadat stáje, které zabydlí sloni, a dostanete se do míst, kam budou mít přístup pouze chovatelé a jejich chobotnatí svěřenci. Prohlídky v novém pavilonu slonů budou probíhat od 10 do 15.30.

U příležitosti setkání sponzorů udělíme již po třetí ceny pro sponzory roku 2011, ceny Richard. Cenu udělujeme ve třech kategoriích - Divoký Richard jako ocenění nápaditosti a vtipu sponzorského počinu, Malý Richard určený pro děti a školy a Velký Richard pro firemní sféru.

Ve 13. hodin proběhne ve Vzdělávacím centru Zoo Praha vernisáž výstavy Petra Jana Juračky - Zpátky v divočině. Výstava velkoformátových fotografií koní Převalského, které vznikly po jejich čtyřměsíčním pobytu v Mongolsku. Výstavu si budete moci prohlédnout až do konce roku. 

V neděli 4. prosince v zoo pokřtíme CD Pučálkovic Amina autora Jindřicha Plachty. Příběhu „přerostlého psa“ propůjčili hlasy Jaroslava Kretschmerová a Jiří Lábus, a to v režii Jana Jiráněho. Všichni tři se zúčastní křtin i autogramiády CD, které proběhnou od 15 hodin ve Vzdělávacím centru.

Poté se můžete spolu s protagonisty Pučálkovic Aminy přemístit k vánočnímu stromu Zoo Praha, který stojí poblíž pavilonu Sečuán. Přijďte se podívat, jak zdobíme stromeček v zoologické zahradě. Podaří se vám určit všechna zvířata, která budou ozdobou našeho vánočního stromku?

Vánoční stromek se rozzáří v 16 hodin. Abychom umožnili co nejvíce návštěvníkům obdivovat náš strom, bude vstupné do zoo v neděli 4. 12. od 15.00 pro všechny za pouhou 1 Kč!


Přidej komentář