Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Program Cvičíme s Prahou 6 dnes doplnil i kurz aquaaerobiku na Petynce

cviceni
Program Cvičíme s Prahou 6 dnes doplnil i kurz aquaaerobiku na Petynce
09.07.2009 18:43 | Radnice pokračuje s projektem „Cvičíme s Prahou 6“ i během prázdninových měsíců. „Podle reakcí lidí, kteří se na mne obracejí, se projekt cvičení stal jedním z nejúspěšnějších za poslední dobu,“ říká starosta Tomáš Chalupa. „I proto jsme se rozhodli ve spolupráci s lektory z týmu Davida Hufa pokračovat i o prázdninách. Novinkou bude cvičení ve vodě na Petynce,“ dodal.

Aquaaerobic na Petynce začal dnes 7. července a lekce se budou konat vždy v úterý od 10 hod. a ve čtvrtek od 9 hod. Cvičení ve vodě je velmi vhodné pro seniory, osoby s nadváhou, problémy s pohybovým aparátem a pro všechny, kteří si chtějí přirozeným způsobem posílit svou kondici. Zájemce o aquaaerobik zaplatí běžné vstupné na koupaliště, lekce je pak v ceně vstupného. Zdarma mohou maminky využít službu hlídání dětí.

Zájem o cvičení potvrzuje i David Huf: „Pokračujeme hlavně na četná přání samotných cvičenců. Průměrná návštěvnost se pohybuje i přes častou nepřízeň počasí okolo 20 cvičících.“ Největší zájem je o aktivity na hřišti pro seniory na Petřinách a také o lekce nordic walking, fit jógy a pilates konaných před usedlostí Ladronka. „Proto jsme vybrali tyto nejnavštěvovanější lekce a upravili je do prázdninového programu. Zachováno tak zůstane 10 lekcí týdně na Ladronce a na Petřinách. Pouze jedna na Lotyšském náměstí v Dejvicích, kde byl nejmenší zájem. „Velmi se osvědčila služba na hlídání dětí, aby si také maminky mohly v klidu zacvičit. Ty nejvíce navštěvují lekce na formování postavy," řekl Huf. Hlídání dětí stejně jako cvičení je zdarma. Délka všech lekcí je 50 min. Nutné jsou vlastní podložky na cvičení pro pilates a fit jogu.

Podrobný program na odkazu www.praha6.cz/zacvictesi

Přidej komentář