Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Řeka přání: Vltavu opět rozsvítí lampiony

Řeka přání
Řeka přání
27.10.2017 09:45 | redakce ZaKulturou.cz

Centrem Prahy již čtvrtý rok poplují lampiony, které ponesou přání dětí rodin v tíživé situaci. V rámci benefiční akce Řeka přání je 23. listopadu na Malé Straně vypustí do vody samy tyto děti. Akci, která se jako každý rok bude konat na nábřeží mezi Karlovým a Mánesovým mostem, doprovodí atraktivní světelná produkce, divadelní představení, jazzová hudba nebo ohnivá show.

Každý lampion ponese jedno osobní přání. „Děti z ohrožených rodin netouží po drahé dovolené v cizině, ale po obyčejných zážitcích – po společné večeři doma, po tom, aby mohly jet za babičkou nebo aby měly komu vyprávět, co se všechno stalo o prázdninách,“ říká organizátorka akce Martina Veselá z organizace Letní dům, která akci organizuje.

Do akce se prostřednictvím koupě lampionu může zapojit i veřejnost, každý z vypuštěných lampionů uhradí 30 minut práce sociálního pracovníka Letního domu v rodině ohrožené sociálním vyloučením.

-------

Letní dům pomáhá od roku 1997 dětem a mladým lidem z dětských domovů; podporuje pěstounské rodiny a pomáhá rodinám v tíživé životní situaci.

Kontakt: Letní dům, www.letnidum.cz, Martina Veselá, martina@letnidum.cz , Tel. 775 577 231Tagy: Letní dům, Řeka přání, Vltava


Přidej komentář