Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Řemesla živě a pro život

Řemesla živě a pro život
Řemesla živě a pro život
03.09.2021 22:18 | redakce ZaKulturou.cz

Řemesla živě a pro život

20. – 21. 10. 2021

V poslední době jsme se více než kdy předtím mohli přesvědčit, že řemesla jsou nejen živá, ale jsou zcela zásadní pro život. Dávají člověku možnost samostatnosti a nezávislosti, možnost pomoci druhým i vybudovat stabilní živobytí. Krejčové, truhláři, zedníci, instalatéři, automechanici a mnoho dalších řemesel má nejen zlaté dno, ale trpí také značným nedostatkem zájemců. A to se snažíme společně se školami na Novoměstské radnici již od roku 2014 změnit. A daří se! Na podzim roku 2021 tedy proběhne již 8. ročník akce věnované řemeslům a jejich budoucnosti. Budoucnosti nás všech.

Od roku 2014 se pravidelně potkáváme na Novoměstské radnici s řemesly, řemeslníky a především školami, kde se související obory vyučují. Záměr akce zůstává stále stejný – dostat se do přímého kontaktu s představovanými řemesly, vyzkoušet si pod odborným dohledem práci s dlátem, jehlou, drátem, keramickým jílem, papírem, textilií, sklem a v posledních letech i s malým robotickým ramenem spojeným s počítačem. „V uplynulém roce se hodně z nás ponořilo do tajů řemesel ať již kvůli tomu, že jsme trávili čas doma více než obvykle, nebo také proto, že vznikla nutnost si doma leccos opravit.“ říká ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Řemesla živě a pro život, proběhnou ve středu a čtvrtek 20.–21. 10. 2021 na Novoměstské radnici, oba dva dny od 9 do 17 hodin. Průběh akce bude pochopitelně přizpůsoben aktuálním protiepidemickým opatřením a v souladu s aktuálními vládními nařízeními.

Vstup zdarma

Kdy: 20. 10. – 21. 10. 2021 / 9:00 – 17 :00 hod

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Web: http://www.nrpraha.cz/program/1101/remesla-zive-a-pro-zivot/


Řemesla živě a pro život
Řemesla živě a pro život


Tagy: Novoměstská radnice, Řemesla živě a pro život


Přidej komentář