Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Severský literární večer představí pětici předních spisovatelů

Severský literární večer
Severský literární večer
04.05.2016 22:00 | redakce ZaKulturou.cz

Skandinávský dům ve spolupráci s kampaní #ReadNordic a Studentským klubem Celetná pořádá u příležitosti veletrhu Svět knihy tradiční literární večer se severskými spisovateli. Autoři úspěšných knih pro dospělé i děti se společně představí 13. května od 19 hodin v prostorách Studentského klubu Celetná. Setkání doplní scénické čtení úryvků z děl autorů.

Pozvání na besedu přijali legendární norský spisovatel Jostein Gaarder, který se proslavil především jako spisovatel neobyčejných knih pro děti a mládež, mimo jiné světového bestselleru Sofiin svět. Představí se také přední autorka finské vědecko-fantastické a antiutopické prózy Johanna Sinisalo a švédský spisovatel Ulf Stark, jehož úspěšné dětské knihy byly přeloženy mimo jiné i do češtiny. Přijede i dánská povídkářka Dorthe Norsová, jejíž sbírka povídek Na hraně se minulý rok stala první knihou této autorky přeloženou do češtiny, a osobitý islandský spisovatel a básník Sjón, který se vymyká hlavnímu proudu současné islandské literatury. Kromě románů a básní je mimo jiné také autorem textů písní rozličných interpretů včetně slavné islandské zpěvačky Björk a v roce 2001 byl nominován na Oscara za text k písni z filmu Larse von Triera Tanec v temnotách.

Beseda bude rozdělená do dvou částí: v první části od 19:00 do 20:00 povede Daniela Mrázová diskuzi s Josteinem Gaarderem, Johannou Sinisalo a Ulfem Starkem, od 20:15 do 21:15 hodin pak Marie Voslářová vyzpovídá Dorthe Norsovou a Sjóna. "Návštěvníci se můžou těšit na večer plný rozmanitých žánrů a osobností, povídání o knihách starších i novějších. Knižní novinky přítomných autorů budou také k dostání na místě," upozorňuje Marie Binderová ze Skandinávského domu. Setkání bude tlumočeno do češtiny.Tagy: ReadNordic, Skandinávský dům


Přidej komentář