Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Skupina Nightwork tráví neděli a pondělí ve výběhu pražské ZOO

Nikgtwork zoo
10.07.2011 12:27 | Skupina Nightwork stráví dny v krátkodobé expozici v Zoo Praha a podpoří záchranu ohrožených druhů.

Na neděli 24. a pondělí 25. července otevře Zoo Praha unikátní krátkodobou expozici, v níž představí druh Homo sapiens, resp. jeho specifický poddruh Homo sapiens nightworki. Reprezentovat jej bude všech šest jeho zástupců - členů skupiny Nightwork.

V programu nebudou chybět komentovaná krmení či večerní vycházky. Návštěvníci však budou moci pozorovat i další denní aktivity druhu Homo sapiens z "dílny Nightwork" a chování v nejrůznějších situacích. Výběh bude osazen kamerami, které budou po celou dobu přenášet dění ve výběhu na serveru www.koule.cz.

PROGRAM (u expozice Homo sapiens nightworki): Komentované krmení – v neděli i v pondělí ve 12.00 hodin. Přijďte se podívat, co chutná lidem moudrým!

Bavíme Nightwork aneb Enrichment pro Homo sapiens nightworki – v neděli i v pondělí v 10.30, 13.30, 15.00 hodin. Čím se zabaví zpěvák Vojta Dyk, kytarista Jakub Prachař, klávesisté František Soukup a Jan Maxián, bubeník Ondřej Sluka a basista Jakub Antl? Večerní procházky za nočním životem Homo sapiens nightworki – pouze v neděli od 20.00, 20.30, 21.00, 21.30 a 22.00 hodin. Prohlídka potrvá 80 minut, povede spodní částí zoologické zahrady a bude zakončena u krátkodobé expozice Homo sapiens nightworki. Cena vstupenky na večerní vycházku činí 400,- Kč pro dospělého a 200,- Kč pro děti. Vzhledem k omezené kapacitě návštěvníků je nutné se předem objednat na tel. 296 112 230.

Bonus na závěr - v pondělí 25. července v 17 hodin vyvrcholí celá akce speciálním, velmi tichým koncertem Nightwork.

Výběh umístěný mezi Pavilonem kočkovitých šelem a Pavilonem velkých želv bude doplněn vzdělávacími tabulkami, ze kterých se návštěvníci dozvědí zajímavosti ze života Homo sapiens nightworki. Cílem projektu je nejen ukázat netradičně pojatý výběh v Zoo Praha, ale zejména získat prostředky na ochranu ohrožených druhů živočichů. Výtěžek z prodeje triček, samolepek, ale zejména speciálních adopčních certifikátů Homo sapiens nightworki bude poukázán na sbírkové konto Zoo Praha Pomáháme jim přežít.

Ze sbírkového konta Pomáháme jim přežít (43-6804660247/0100) financovala pražská zoo např. materiální vybavení strážců pralesa v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky, ale i vydání a distribuci vzdělávacích a osvětových materiálů o gorilách v zemích střední Afriky. Prostředky z tohoto konta byly také použity na uhrazení části nákladů na transport koní Převalského do země jejich původního výskytu, do Mongolska.


Tagy: Nightwork, Zoo


Přidej komentář