Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Street Food Festival Holešovice – Ulice, jak ji si ji pamatujete!

foto archiv Street Food Festival
foto archiv Street Food Festival
13.09.2021 19:08 | redakce ZaKulturou.cz

STREET FOOD FESTIVAL(SFF) hlásí po vynucené pauze comeback na neděli 19.září!

U klubu Cross(Plynární 1096/23, Praha 7) rozpálíme grilly, zatopíme pod kotly, nažhavíme pánve a servírujeme komplexní výběr street food gastro zážitků... buďte u toho! Žádné polotovary, žádné koncerny, vše dobré a čerstvé... k tomu pohoda a přátelská atmosféra. Zkrátka oslavíme, že se zase můžeme potkat!

Heslo festivalu zůstává „…každý sám za sebe a všichni POŘÁD pro vás…“. 

Profesionálové i amatérští performeři se i letos představí s tím nejlepším ze street foodu. Na SFF se prezentuje jídlo ulice. Tedy jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze, inspirovaný buď zajímavým zahraničním streetfoodem (např. galetky a palačinky, sekaná v housce, hamburgery, pizza, tacos, falafel, sendviče, polévky, ale i sushi nebo Pho), nebo vylepšením streetfoodu místního. Chceme se vrátit k samotným kořenům street foodu a zachovat ho v jeho naprosté jednoduchosti a účelnosti, bez zbytečných příkras.

Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je jednou ze zásadních myšlenek SFF. Zároveň se SFF zaměřujeme i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných koncepcí.

Akce je pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě, v multikulturní prostředí se cítí jako doma, rádi se poznají s lidmi z nejrůznějších koutů světa a baví je netradiční prostory, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít prostě pobavit a poslechnout si dobrou hudební produkci.“ říká dramaturg festivalu Jakub Bukáček

A co vás čeká k poslechu a tanci dodává Tomáš Zdenek za doprovodný program z produkce klubu Cross:

Live: Mário Bihári

Fiesta: DJ GADJO CZ (Radio 1)

Nerozlučná hudebně rozmanitá dvojice jamujících kamarádů se před mnoha lety potkala na koncertě legendární rumunské dechovky Fanfare Ciocarlia. Byla to čistá radost ze života. Tančili všichni. Od té doby společně vystoupili v Londýně, v Sofii nebo v Bukurešti. Zazářili na pódiích s Caravane Palace, Tape Five nebo v programu slovenského festivalu Pohoda a ostravského Colours Of Ostrava. Letos v srpnu svým vystoupením potěšili publikum festivalu nového cirkusu LETNÍ LETNÁ. Na Street Food Festivalu v Crossu se teda můžeme těšit na pestrou kolekci world music, latin jazzu nebo temperamentního balkan beats. A čardáše budou taky. Jako speciální host programu zazáří dobře jamující saxofonista pan Michal Hadaš.

ce informací i průběžné doplňování konkrétních profíků i amatérů, kteří nám předvedou skvělou pouliční kuchyni, můžete najít zde:

Stránka: www.streetfoodfestival.cz

Událost: https://fb.me/e/3rZGVdrmHTagy: Street Food Festival


Přidej komentář