Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Treasure Hunt: neotřelý způsob jak poznat Prahu

Zážitkový program Treasurehunt
Zážitkový program Treasurehunt
13.03.2015 17:32 | redakce ZaKulturou.cz

Indiana Jones, Flynn Carsen nebo třeba Lady Croft, tak tihle všichni už si užili své. Stačí vzpomenout na jejich dobrodružné výpravy, dechberoucí objevy a klidně i milostná vzplanutí, proč ne. Iluze filmového plátna? Možná. Ale proč nezažít něco podobného, když je tu možnost. Říká se jí Treasure Hunt a doslova uchvátila svět.

A nejen ten, taky třeba Brno a dozajista Prahu. A o co vlastně jde? O nic menšího než opravdové hledání pokladů. Treasure Hunt vás zábavnou a neotřelou formou provede historickým centrem metropole. V krátkém čase objevíte její nejznámější historické, kulturní i přírodní památky – jmenovitě například Pražský hrad, Karlův most a samozřejmě nesmí chybět ani Chrám sv. Víta. U každé z nich budete hledat indicii či poklad, díky kterým odpovíte na zadané otázky. A zbytek je jednoduchý: který tým v daném čase zodpoví nejvíc otázek, vyhrává.

S tabletem se neztratíte

Samotné týmy mívají většinou minimálně tři členy. Na začátku hry dostanou tablety s GPS navigací a s naší speciální interaktivní aplikací Treasure Hunt. Díky ní uvidí umístění všech pokladů, které jsme pečlivě ukryli v historickém centru Prahy. Pokud se k jednomu z nich přiblíží, aplikace automaticky zobrazí otázku se čtyřmi možnými odpověďmi, kterou musí lovci pokladů v daném čase vyřešit. Tabletem se navíc dají na památku pořídit fotografie a selfie.

K lepším a rychlejším výsledkům žene i stále aktualizovaný přehled situace ostatních týmů – tedy kde se nachází, kolik mají bodů nebo třeba kolik otázek už zvládli správně zodpovědět. Není proto od věci zvolit si hned na počátku tu nejefektivnější a nejprotřelejší strategii, která snahy protivníků nadobro uzemní. Kromě inteligence nesmí chybět vytrvalost, houževnatost a týmový duch. Přečtete si více o tom, jak probíhá Treasure Hunt v Praze.

Pravým lovcem může být každý

I pro tohle všechno je Treasure Hunt oblíbenou volbou pro firemní teambuilding. A není divu, nejenže si kolegové neotřelým způsobem rozšíří znalosti a vědomosti o konkrétním městě nebo místě, kde lov pokladů proběhne, ale také prohloubí své schopnosti týmové spolupráce, orientace na neznámých místech a k tomu třeba i kreativitu řešení problémů pod časovým tlakem. Navíc se vzájemně lépe poznají.

Výhodou Treasure Huntu je tak hlavně to, že je opravdu pro všechny, i díky tomu je tak oblíbený. Navíc se dá přizpůsobit různým časovým možnostem soutěžících a kromě Prahy jde přenést prakticky kamkoliv. Takže kdoví, třeba právě vy budete jednou součástí pokusu o zlomení rekordu největšího Treasure Huntu v historii. Ten si v roce 2012 pod londýnským nebem užilo 466 pravých lovců pokladů.


Zážitkový program Treasurehunt


Tagy: Praha


Přidej komentář