Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Umění v oblasti bydlení

Umění v oblasti bydlení
Umění v oblasti bydlení
22.01.2013 22:42 | redakce ZaKulturou.cz

Interiér našeho domova je jedinečný prostor, který dává každému příležitost vyjádřit svůj osobitý vkus a styl. Nabídka bytových doplňků a dalších prvků, které povyšují bydlení na umění, je dnes natolik rozmanitá, že fantazii v oblasti interiérového designu se meze rozhodně nekladou.

Vděčné textilní doplňky

Nejvděčnější řešení, jak zútulnit domov, a zároveň mu vdechnout osobitého ducha, představují drobné textilní doplňky, jako jsou utěrky a ubrusy v kuchyni, předložky, osušky a ručníky v koupelně, dekorativní polštářky na pohovce obývacího pokoje, anebo koberce v libovolné místnosti našeho bydlení. Kouzlo hry s textilními doplňky spočívá v možnosti snadné změny interiéru. Atmosféru ložnice pomáhá dotvářet především design povlečení. Paleta materiálů, barev, vzorů a motivů je dnes velice pestrá. Designéři hledají inspiraci v říši květin, zvířat i geometrických tvarů, stejně jako v rozmanitých koutech světa. Novinku na trhu představuje 3D povlečenívyrobené pomocí technologie digitálního tisku, které dokáže proměnit ložnici v neobyčejně zajímavý prostor. 3D povlečení se stalo vyhledávaným doplňkem nejen pro ložnice dospělých, ale i pro dětské pokoje.


Záclony nebo rolety?

Mezi důležité prvky, které dotvářejí atmosféru každého domova, patří záclony a závěsy. Zde se vyplatí dát přednost zakázkové výrobě z luxusních dekoračních látek. Stejně jako v případě volby povlečení je také v tomto případě z čeho vybírat. Avšak čím dál více majitelů moderních interiérů upřednostňuje před tradiční kombinací závěsů a záclon různé druhy rolet či žaluzií. Trendem v zařizování interiérů se staly římské rolety, a to díky svému elegantnímu designu, který dokáže esteticky povznést každou místnost. Další oblíbené řešení představují žaluzie plisé vyráběné v různých intenzitách průsvitnosti. Vedle jejich dekorativního vzhledu je do popředí zájmu staví praktická povrchová úprava proti přilnutí prachu a jiných nečistot.


Mozaika jménem domov

Neméně populárním interiérovým doplňkem se staly japonské či panelové posuvné stěny, které kromě stínění nabízejí také způsob, jak elegantně a efektivně rozčlenit prostor. Posuvnými stěnami se výčet prvků povyšujících bydlení na umění zdaleka nevyčerpává, neboť jich existuje nepřeberné množství. Na nás je, abychom vybrali ty pravé, a poskládali z nich unikátní originální mozaiku jménem domov.Tagy: umění


Přidej komentář