Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Uspořádejte v Praze vlastní kurz či školení

Kurz nebo školení v Praze
Kurz nebo školení v Praze
08.04.2014 13:27 | redakce ZaKulturou.cz

Umíte něco, co není tak obvyklé a rádi byste tuto dovednost předali ostatním? Nebojte se vystoupit z komfortní zóny. Možná zjistíte, jak moc vás pořádání kurzu či školení baví a že to je i dobrý přivýdělek.

Jak se školením začít?

Zamyslete se, co můžete ostatním předat

Může to být nějaká specifická znalost, která se týká vaší práce nebo zálib. Nemusí jít vždy o znalosti IT nebo financí. Možná jste dobrý v opravování kol nebo přípravě tzatziků.

Zamyslete se nad osnovou kurzu

Dokážete kurz rozdělit do jednotlivých bodů? Co vše chcete stihnout účastníky naučit? Jak bude kurz dlouhý?

Naplánujte finanční stránku a praktické detaily

Jaké prostory potřebujete a kolik vás budou stát? Vše se odvíjí od plánovaného počtu účastníků a zaměření kurzu. Někdy si vystačíte se setkáním v kavárně, někdy je lepší využít pronájem zasedací místnosti. Zde si můžete přečíst více o pronájmu zasedacích místností různých velikostí.

Spočítejte si, kolik vás bude pořádání kurzu stát. Začít však můžete opravdu v malém.

S tím je spojené stanovení ceny pro účastníky a minimální počet účastníků, při kterém se vyplatí kurz pořádat. Je třeba, abyste alespoň pokryli náklady za pronájem prostor, případnou propagaci a abyste dosáhli určitého zisku.

Začněte s nabízením kurzu

Nyní je čas kurz naplnit. Využijte sociální sítě a lidi, které již znáte. Často bývá dobré začít v okruhu známých a přátel, které by vaše sdělení mohlo zajímat. Dostatek času věnujte vhodné a atraktivní prezentaci kurzu.

Samotná propagace školení by vydala na samostatnou knihu. V začátcích může být dobré spojit se s větší organizací, která kurzy nabízí a mohla by vaši akci zahrnout mezi ostatní. Např. portál Naučmese.cz nabízí přátelskou atmosféru a je populární nejen v Praze, ale také v dalších větších městech v ČR.

Připravte se na kurz

Nyní jste již nejspíše nad průběhem samotného kurzu mysleli tolik, že již máte dobrou představu o tom, co vše chcete na kurzu sdělit. Připravte si materiály pro účastníky a celé školení si projděte tak, aby dávalo hlavu a patu a účastníci si z něj odnesli ucelený balík znalostí. Spokojení účastníci vás pak budou doporučovat dál.


Po samotném kurzu nezapomeňte získat od účastníků zpětnou vazbu, ať může být další kurz zase o trochu lepší. Přejeme mnoho úspěchů pro začátek vašeho podnikání.Tagy: Praha, školení, v Praze


Přidej komentář