Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vánoce v GALERII Czechdesign

Pozvanka CZD
Vánoční workshopy CZD
11.12.2011 11:10 |

Přijďte si k nám do GALERIE/CZD před Vánoci vychutnat vánoční pohodovou atmosféru. Pokud sháníte dárky na poslední chvíli a chcete pro sebe či vaše blízké něco originálního, určitě se u nás zastavte. Od 17. do 20. prosince proběhne v naší malé galerii druhé vydání akce Last call before Christmas, předvánoční popoutový minimarket.

 

Originální produkty si můžete koupit např. od  papelote, talentDesign, UNOSTO, tobyšlo, Plastia a dalších. Navíc letos v jeho rámci pořádáme také 4 workshopy : Grafický design zdobí perníčky s grafickými designérkami, Make your own diary s Papelote, Šperkařská pod vedením UNOSTO a Káčovaná s talentDesign, takže můžete tvořit i sami. Přijďte k nám vyrábět, péct, stříhat, lepit, zdobit, točit, jíst, pít, nakupovat, ale hlavně se bavit.

 

4/8 Make your own diary sobota 17. prosince / 11:00 – 17:00

Na poslední předvánoční sobotu pro vás papelote ve spolupráci s czechdesignem připravilo workshop s názvem "make your own diary". Dotvořte si připravené polotovary, ať jsou přesně takové, jak si přejete a vytvořte originální dárky pro vaše blízké nebo třeba jen sami pro sebe. Vyrábět můžete nejen diáře na příští rok, ale i další výrobky z produkce papelote.Pomáhat vám bude grafická designérka Kateřina Šachová, která s projektem papelote - nové české papírnictví diplomovala na VŠUP. Kromě její pomoci vám budou k ruce také originální razítka, samolepící štítky nebo speciální lepenky z rýžového papíru. A tím to ještě nekončí! Vaše výtvory si u nás můžete rovnou zabalit do vámi vyrobených balících papírů nebo kapes a opatřit originální jmenovkou. Přijďte stříhat, trhat, skládat, vrstvit, lepit, razítkovat! Vstupné se neplatí, zaplatíte jen cenu sešitu, bloku nebo diáře ale ten váš bude vlastní, originální. Workshop je určen pro dospělé a děti od 6 let.

 

5/8 Šperkovaná – Unosto za sto

neděle 18. 12. / 11:00 – 17:00

Neděle bude především o špercích! Vyrobit si můžete originální šperk s designéry: Karla Olšáková, Lucka Houdková, Káča Řezáčová, Markétka Richterová a Matin Verner z UNOSTO. Projekt vznikl v květnu letošního roku a poprvé se představil na designbloku, kde jste mohli vidět instalaci deseti autorských kolekcí s názvem Jewelry city. Šperk nemusí být jen ze zlata a drahokamů. Přijďte si vyrobit jedinečný šperk z netradičních materiálů. Členové šperkařské skupiny Unosto tvoří šperky, se kterými se běžně nesetkáte, a rádi vás je v neděli naučí vyrábět. Udělejte před Vánoci radost sobě, nebo překvapte novým šperkem u vánočního stromku vaše blízké. Těšíme se na všechny starší 12 let a jak už samotný název napovídá, vstup bude za 100Kč.

6/8 Káčovaná #2

pondělí 19. 12. / 11:00 – 17:00

Pro velký úspěch zopakujeme spolu s designéry Petrem Hákem a Markétou Držmíškovou z talenDesign a Karlem Matějkou, Petrem Polákem a Honzou Volhejnem z tobyšlo workshop Káčovaná, na kterém si účastníci každého věku mohou vyrobit a naučit se roztáčet vlastní káčy. Budeme soutěžit o nejhezčí a nejdéle roztočenou káču a odměnou nebude nic jiného než káča. Přijďte s dětmi již od 3 let, nebo si s námi pojďte hrát, vraťte se do svých dětských let a poznejte tajemství správně roztočené káčy. Možná si ji oblíbíte jako kluci z tobyšlo, kteří se pokouší navázat na tradici, kterou obohacují současným tvarováním a materiály. Výrobné a roztočné je 50Kč. Přijďte si zatočit!

 

7/8 Grafický design zdobí perníčky

úterý 20. prosince / 15:00 – 20:00

Oblíbené předvánoční pečení a zdobení perníčků. Grafické designérky Radka Pitrmucová a Věra Marešová vytvořily pro letošní ročník silné duo a vymyslely vánoční grafiku, kterou společně vylepšíme vaše domácí nebo na místě upečené perníky.

Ke zdobení budou klasické tvary, ale i speciality v podobě závěsných perníčků k čaji, které budeme balit do dárkových pytlíčků. Zkusíme si i svazování stuhami do tvaru sněhuláčků, patrových stromečků a dalších vánočních motivů. Budeme malovat cukrové svršky na vypečené postavičky nebo celé obrázky na perníkové obdélníky. Hotové výrobky bude možné na místě zabalit a odnést jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek například pro maminky nebo babičky. Vstupné na zdobení je 100Kč a děti mají vstup zdarma.

Zdobením ale nekončíme. Pečení perníčků s designérkami je startovací akcí projektu Design Menu, který se rozeběhne naplno v následujícím roce a bude přibližovat designéry a jejich práci při neformálních setkání nad jídlem. Grafický design představíme při pečení perníčků rozhovory s grafičkami nad ukázkami jejich prací, které v GALERII/CZD budou tento den k vidění. Rozhovory proběhnou ve 16 a 19 hodin. Po rozhovorech také proběhne losování o dárky od našeho sponzora Design Menu. Teplý čaj pro děti, grog a svařák pro dospělé, cukroví když se povede a něco malého a zdravého v ceně.

Rezervace na workshopy nutná pouze v případě skupin nad 10 osob na emailové adrese lucie.nohejlova@czechdesign.cz, kam se také můžete obrátit s případnými dotazy. Přijďte na poslední chvíli nakoupit, upéct, ozdobit nebo vyrobit originální vánoční dárky. Budeme se na vás těšit.

Design For All / Kreativní workshopy připravili dobrovolníci spolupracující s občanským sdružením CZECHDESIGN.CZ. Projekt je podpořen z komunitárního programu Evropské unie Mládež v akci. Workshopy budou v GALERII/CZD probíhat pravidelně do dubna 2012.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikace odpovídá výlučně autor. Publikace nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejím obsahem.Přidej komentář