Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Velikonoční jarmark v Kolovratech

velikonocni jarmark kolovraty
14.04.2011 10:09 | Týden před Velikonocemi, v sobotu 16. dubna, se do Kolovrat opět sjedou prodejci tradičního zboží i originálních výrobků, aby svojí nabídkou zpestřili program Velikonočního jarmarku. Letošní jarmark bude zahájen ve 14 hodin v prostorách Infocentra s knihovnou výstavou obrazů Leo Joseph z Kolovrat. Závěr bude patřit houslovému recitálu Dua Eco, které tvoří Eva a Pavla Franců. V jejich podání zaznějí v místním kostele duchovní skladby od baroka po současnost.

Vernisáž oživí dětské soubory Flautínek a Violínek působící při kolovratské pobočce ZUŠ. Poté děti z loutkového divadla Kašpárek z místní základní školy předvedou novou pohádku O Šípkové Růžence. Jarmareční program pokračuje v atriu, kde se nejprve prostřídají dívky ze skupiny irských tanců Coisceim s mladými tanečníky, kteří si říkají Niňos Bailandos. Ke stálým účinkujícím patří ženský pěvecký sbor Jazzbáby z kolovratského penzionu. Další blok bude patřit souboru lidových písní a tanců Vonička z nedalekých Čestlic. Program ve venkovních prostorách uzavře dětský pěvecký sbor Coro Piccolo z Kolovrat.

V průběhu odpoledního programu budou odměněni vítězové výtvarné soutěže na téma Příroda Kolovrat a okolí, kterou vyhlásilo Rodinné centrum Macek. Nejlepší práce budou vystaveny v Infocentru s knihovnou.

Velikonoční jarmark bude završen komorním koncertem v Kostele sv. Ondřeje v Kolovratech v 17,30 hodin. V podání houslového Dua Eco, které tvoří matka s dcerou Eva a Pavla Franců, zaznějí duchovní skladby od baroka po současnost.Tagy: Velikonoce


Přidej komentář