Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Víte, kde se schází všechny těhotné maminky?

Rodicum.cz
Rodicum.cz
30.01.2013 14:36 | redakce ZaKulturou.cz

Jestlipak víte, kde se schází všechny těhotné maminky? V nákupních centrech? V restauracích a kavárnách s integrovanými dětskými koutky? Anebo ve wellness centrech? Ano, zde samozřejmě také, ale virtuálně se rády setkávají na internetovém portálu www.Rodicum.cz.

Maratón bez babiček

Role moderní maminky je náročná po mnoha stránkách. Kromě péče o děti a domácnost se od současné ženy očekává, že bude také alespoň částečně činná ve své profesi, a přitom ještě nezapomene dbát o svůj vzhled a sledovat nové trendy v oblasti módy, aby byla atraktivní jak pro svého partnera, tak pro okolí. A zatímco nároky na moderní maminky rostou, ochota moderních babiček hlídat vnoučátka rapidně klesá, takže většina maminek běží nepřetržitý maraton, kde není volného času nazbyt.

Inspirativní virtuální setkání

Virtuální setkání prostřednictvím portálu Rodicum.cz proto představuje snadno dostupnou možnost, jak si ve volné chvilce příjemně odpočinout, a zároveň načerpat inspiraci z mnoha oblastí rodičovského života. Výchova dětí všech věkových kategorií (teenagery nevyjímaje), vše kolem těhotenství a plánování rodičovství, tipy na hračky, výlety, vybavení domácnosti, stejně jako mezilidské vztahy dávající doporučení na spokojené soužití s ostatními členy rodiny představují nejvyhledávanější kategorie na portále. Patřičná pozornost je věnována zdraví a výživě. Velké oblibě se rovněž těší diskuse a soutěže o zajímavé ceny. Co však maminky nejvíce sledují, to jsou tematické seriály.

Populární tematické seriály

Zatímco současné maminky sledují tematický seriál Jak být dobrým rodičem, cenný zdroj pro budoucí maminky představuje seriál Těhotenství týden po týdnu začínající početím a končící porodem. Vedle populárně naučných seriálů zde najdeme také zábavné seriály, jako je například Oblékání v těhotenství (zaměřený na současnou těhotenskou módu), Děti v zástěře (zaměřený na recepty připravované malými kuchaři), anebo nový seriál Jak zabavit děti doma, který je zvláště v zimním období velmi přínosný. Záběr témat virtuálního prostoru Rodicum.cz je natolik široký, že nemá smysl provádět zde vyčerpávající výčet. Mnohem lepší je, tyto stránky nalistovat a najít si, co Vás zajímá.Přidej komentář