Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Galerie Vernon city na Ovocném trhu bude otevřena souhrnnou výstavou sedmi současných umělců!

Galerie Vernon city
Galerie Vernon city
25.05.2009 18:21 | No reply necessary!
26.5.- 26.7., (vernisáž 26.5., 18.00), Galerie Vernon City

No reply necessary! - Společná výstava /Darina Alster, Florian Grond (DE), Daniel Hanzlík, Martin Kocourek, Lukáš Machalický, Jan Pfeiffer, Robert Šalanda/

26.května otevírá Vernon Fine Art Int. díky mecenášství společnosti Metrostav nový galerijní prostor na Ovocném trhu přímo v centru Prahy pod názvem Vernon City. Galerie Vernon City bude otevřena společnou výstavou, která nese název „No reply necessary“ (Odpověď není nutná).

Výstava představí díla sedmi současných progresivních umělců – Dariny Alster, Floriana Gronda (DE), Daniela Hanzlíka, Martina Kocourka, Lukáše Machalického, Jana Pfeiffera a Roberta Šalandy.

Slavnostní vernisáž bude probíhat za doprovodu živé hudby velmi živé hudební skupiny Duchess and the Kittens (CZ/UK/US). Uvidíte i pohybovou performanci Tarot.Constellations z produkce Dariny Alster (CZ), Anji Kaufmann (CH) a Johany Střížkové (CZ).

Pohoštění zajišťuje Ethnocatering (tradiční kuchyně, kterou připravují imigranti zejména ze zemí jako je Afghánistán, Arménie, Gruzie, Kazachstán...).

Interaktivní program v galerii ale vernisáží nekončí. Umělkyně - performerka a čarodějka Darina Alster vás bude po tři čtvrtky od 14-19 hodin (3., 17 a 24.6.) provádět zcela originálním způsobem labyrintem tajemných tarotových karet.

Vstup na vernisáž je na pozvánky. Chcete-li se akce zúčastnit, vezměte si prosím vytištěnou emailovou pozvánku s sebou, popř. si o ní napiště na emailovou adresu marketa.faustova[at]tina-b.com.

No reply necessary - Společná výstava
26.5.- 26.7, (vernisáž 26.5., 18.00), Galerie Vernon City, Ovocný trh 573, Praha 1, otevřeno: st-so 14-19
www.galerievernon.cz
VYSTAVUJÍCI UMĚLCI - NO REPLY NECESSARY:

Darina Alster (1979, Praha)
Darina Alster je vizuální umělkyně, performerka, lektorka, kurátorka a koordinátorka speciálních akcí. Pracuje zejména s performancí a videem. Jejími hlavními tématy jsou: čas, spiritualita, identita a mezilidské vztahy. Ve svých performancích překonává hranice známé reality. Reálné situace přerušuje neznámými a iracionálními akcemi, až se nepochopitelné skutečnosti stanou zcela podvědomými a bezděčnými. Často experimentuje s novými médii, které kombinuje s archaickými médii jako je astrologie, tarot, mytologie, pohádky či jiné typy archetypů.

Florian Grond (1975, Graz (AU))
Florian Grond vystudoval chemii v Grazu, Leicesteru a Tübingen. Věnuje se novým médiím a výzkumu v oblasti umění. Pracoval v Centru pro umění a média v Karlsruhe. V současnosti píše doktorandskou práci na téma sonifikace (technika převádění dat různého druhu ve zvukové signály) na univerzitě CITEC v Bielefeldu. Dílo Heureka vytvořil Florian Grond se dvěma dalšími umělci - Christophem Vaillantem (FR) a Ruth Weber (DE).

Daniel Hanzlík (1970, Teplice)
Daniel Hanzlík je vizuální umělec. Zabývá se malbou, digitálními technikami, videem a instalací, ve které vytváří modelové situace městského prostoru. V současné době se věnuje možnostem vizuální komunikace a účinku reklamy na běžného konzumenta.

Martin Kocourek ( 1976, Jablonec nad Nisou)
Martin Kocourek se zabývá především moderním sochařským médiem. Pracuje s tradičními materiály v prostoru a experimentuje jen minimálně. Daleko větší pozornost než sofistikovanému konceptu a formě, věnuje skutečnému sdělení, obsahu, který se přímo vztahuje k jeho prožitkům. Pracuje hlavně s kovovým materiálem v kombinaci se dřevem a vytváří metaforické objekty, které mají vždy silný emocionální patos. Kocourkovy objekty a instalace jsou jednoduché, bez dalších skrytých významů, apelativní a expresivní. (Lenka Lindaurová)

Lukáš Machalický (1984, Praha)
Lukáš Machalický je znám hlavně svými instalacemi. Pro jeho práci je typická čistá až sterilní estetika s odkazem na postminimalismus. Pracuje se záměnou kontextu, se zjednodušenými situacemi na pozadí architektury.

Jan Pfeiffer (1984, Praha)
Hlavním tématem Jana Pfeiffera je schopnost jedince hledat si vlastní cesty v nastolených systémech. Proto se zaměřuje zejména na časovou prostupnost míst, zkoumání vyšlapaných zkratek v městských parcích a fenomén zakrývání problémů. Ve svých pracích využívá široké spektrum médií – animaci, fotografii, objekt.

Robert Šalanda (1976, Olomouc)
Šalanda se pohybuje v rovině fundamentálního malířství. Prověřuje samotné výrazové tvarosloví, jeho oproštěnou vizuální podobu, to, jak se toto „tvarosloví“ jeví a jak se může jevit lidskému oku i mysli…otevírá živý prostor svobodných nekonvenčních vazeb v ironickém balení. Deriváty účelové vizuality ze světa časopisů, reklamy, designu nebo průmyslu, znovu a po svém výrazově recykluje, aby je překódoval do asociačních jinotajů a vizuálních point…(Petr Vaňous)

Přidej komentář