Magazín kulturního dění v Praze a okolí

ARTATAK V4 Contemporary Art Exposition and Festival je v plném proudu

arttak
22.06.2011 14:37 | Návštěvníci výstavy mohou shlédnout díla, obrazy i sklo, velkoformátovou keramiku a sochy autorů Aleny Anderlové, Nikoly Strašilové, Ivany Mazárové, Jana Švadlenky, Farkase Vajka, Évy Pap, Eriky Rejky, Katalin Tomay, Silvie Mišovic nebo Krisztiana Mathé. Výstava potrvá až do konce září 2011.
Galerie ARTATAK vystavuje nejen kvalitní soudobé klasiky, ale je zaměřena na hledání nových talentů a jejím cílem je tak umožnit mladým a začínajícím umělcům tvořit kvalitní výtvarná díla a pomoci jim propagovat jejich tvorbu na mezinárodním poli. Galerie propaguje umělce pracující s nejrůznějšími médii a materiály včetně kresby, malby, grafiky, sochy, mix-medií, skla, graffity, a video artu. Dále se pak zaměřuje na organizaci výstav i neziskových akcí a dobrovolných koncertů etc.

Základem její koncepce OPEN ART je zprostředkování nejen estetického zážitku, který je jednou z nejvyšších seberealizačních potřeb člověka. Ale zprostředkování komunikace mezi umělcem a divákem skrz umělecké dílo tak, aby vznikla konečná zpětná vazba a konfrontace mezi tvůrcem (umělcem) a vnímatelem (divákem). Jak už název OPEN ART napovídá, je hlavní myšlenka koncepce založena na tvorbě nových možností v této komunikaci uměním. Dále pak otevření se světu kolem nás a naopak otevření okolního světa současnému umění a novým uměleckým a komunikačním přístupům.

Výstavu a celý festival můžete navštívit přímo v prostorách Galerie ARTATAK v ulici Bystrá 761 v Horních Počernicích v industriálním areálu. Celý program festivalu najdete na webových stránkách www.artatak.cz


Výstava pak je otevřena veřejnosti do 26.9. 2011, denně od 16 do 20 hod. Výstava je prodejní. Aukce vystavených děl se bude konat v pondělí 19.9.2011 od 18-ti hodin v prostorách galerie.


Přidej komentář