Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Benefiční aukce uměleckých děl

Benefiční aukce uměleckých děl
Benefiční aukce uměleckých děl
16.10.2015 14:38 | redakce ZaKulturou.cz

Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE zve na druhý ročník benefiční aukce uměleckých děl, která se uskuteční v úterý dne 3. listopadu ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze. Program začne v 18:30, ale všechna díla budou v prostorách Novoměstské radnice vystavena týž den již od 12:00 hodin.

Motto 2. ročníku aukce je: „Ceníme si lidské práce. Nakolik si jí ceníte vy?“ Téma práce a jejího přínosu pro svobodu, důstojnost a soběstačnost lidí je pro Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE zásadní. V zahraničí působí v několika zemích a oblastech. Poskytuje humanitární pomoc v Jordánsku a Myanmaru/Barmě a spolupracuje na rozvoji zemědělství v Moldavsku, Kambodži a Etiopii, kde umožňuje také podnikání žen. V Gruzii podporuje chráněné dílny a zapojení lidí s mentálním postižením do pracovního života, v Moldavsku školení zaměstnanců služby domácí péče o seniory.

Aukce je jednou z cest k tomu, aby další lidé díky práci našli svobodu a důstojnost. Výtěžek aukce umožní najít pracovní uplatnění ženám a mužům na různých místech na světě.

Aukci svými díly podpořilo téměř sedmdesát umělců a studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Darovali je, aby jejich prodejem podpořili rozvoj kreativity a práce tisíců lidí právě v těchto zemích. Jmenujme za všechny například Petra Nikla, Tomáše Hřivnáče, Jindřicha Janíčka, Čestmíra Sušku, Ladu Semeckou nebo Tomáše Tichého.

Aukce je veřejná a poplatek za vstup do dražby je dobrovolný. Dražit se budou velká plátna, grafiky, sítotisky, autorské tisky plakátů, keramika, knihy, design i móda. Celkem bude na programu 112 položek. Bude možné dražit také on-line pomocí portálu www.livebid.cz. Aukční katalog v tištěné podobě je možné si za 100 Kč objednat na e-mailové adrese spolu@diakonie.cz nebo bude v pdf podobě k dispozici na stránkách www.spolu.diakonie.cz

Před aukcí představí ředitel Střediska humanitární a rozvojové spolupráce pomoci Jan Dus podpořené projekty.

Partnery aukce jsou Novoměstská radnice, která poskytla své prostory, dále Vysoká škola uměleckoprůmyslová, jejíž studenti darovali svá díla, a portál LiveBid, který zajistí profesionální průběh aukce.

Srdečně zveme na aukci všechny, kdo chtějí zažít slavnostní atmosféru umělecké aukce, získat umělecká díla trvalé hodnoty a zároveň tím podpořit samostatnost a pracovní příležitosti jiných lidí.Tagy: aukce, benefiční aukce, diakonie


Přidej komentář