Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Benefiční prodejní výstava aneb průřez roční tvorbou Keramického studia Ulity

Keramika ulita plakat
Ulita - prodejní benefiční výstava
17.06.2012 20:23 |
19.-25.6.2012
Vernisáž 19.6. od 17.00
 
Živá africká hudba a tanec (kapela Aneboafro), jam-session, dílna Plackování - výroba odznaků, občerstvení - Vstup zdarma
Otevřeno 20. - 25.6 od 13.00 do 18.30, mimo So a Ne
 
Doprovodný program: ŠPERKAŘSKÁ DÍLNA 21. a 25.6.; 16.00 - 18.00 - vstupné 30 Kč /jedna sada šperků
Zakoupené keramiky se vyzvedávají 26.6. mezi 10.00 a 18.00
 
Keramické studio Ulity - DDM Praha 3 zve na tradiční benefiční a prezentační výstavu keramických plastik. Uskuteční se od 19. do 25.6.v prostorách Ulity.Na výstavě budou k vidění i práce, oceněné medailemi z celosvětové dětské výtvarné soutěže Lidická růže. Výstava shrnuje práci Keramického studia za jednu sezónu. Jeho členy jsou lidé od předškolního do zralého věku. Na výstavě se každoročně objeví téměř 300 prací dětí i dospělých, z nichž asi polovina je prodejní.
Výtěžek z prodeje je určen projektu adopce na dálku - Ulita již sedmým rokem podporuje Carolinu z Nairobi. Na její počest má obvykle vernisáž africké ladění. Letos vystoupí kapela Aneboafro s tanečnicemi. Návštěvníci se mohou těšit také na bubenický jam-session na zahradě, do něhož se může kdokoli zapojit. Africká tematika bude vernisáž letos provázet naposledy, neboť adoptivní dcera Carolina opouští dětský věk: letošní výstava je symbolickým rozloučením a vysláním do světa.
 
Předností výstavy je šíře návštěvníků, které může oslovit, aniž by ztratila svou příjemně komorní atmosféru. Každý rok výstavu navštíví cca 300 zájemců: milovníci výtvarného umění, ti, kdo hledají inspiraci, ti, kdo chtějí levně zakoupit výtvarně cenný originál a potěšit jím sebe nebo druhé, ti, kteří mají v oblibě originální doplňky interiérů i ti, kdo chtějí přispět na dobročinný účel.
Na své si přijdou rodiny s dětmi, studenti, mladší i starší generace: i vzhledem k rozdílným věkům a zkušenostem tvůrců je výstava prostorem pro mezigenerační setkávání.
 
Keramické studio funguje v Ulitě, DDM Praha 3, již 17 let. Pod vedením zkušených lektorek ak. mal. Vlasty Faktorové, Kateřiny Tetivové a Dany Kostkové pořádá kurzy, workshopy, keramické tábory, soustředění a samozřejmě výstavy. A to nejen doma, ale v různých pražských galeriích a kavárnách (Atrium Žižkov, Galerie U Zlatého kohouta, Písecká brána, Zelená kuchyně a další.) Pravidelně a úspěšně se účastní výtvarných soutěží a věnuje se systematické podpoře mladých talentů. Mnohdy se pouští do technologických experimentů a kombinací materiálů: nově se zabývá mj. výpalem ve venkovní peci na dřevo.
 
Autor: Kateřina Tětivová, katerina.tetivova@ulita.cz
www.ulita.cz
 


Přidej komentář