Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Design supermarket - předvánoční festival současného designu

designsupermarket
Design supermarket - předvánoční festival současného designu
09.12.2009 00:40 | Už za pár dní jsou tu Vánoce a my máme ohromnou radost z možnosti nadělit vám už potřetí designSUPERMARKET - festival současného designu.
Jsme nadšení z unikátního prostoru funkcionalistického paláce bývalého obchodního domu Perla,
kde vám od 10. do 13. prosince představíme
jedinečné produkty progresivních designérů. Doprovodný program zahrnuje také kreativní módní workshopy, knihkupectví, kavárnu a koncerty v klub BU2®.


Připravte si igelitky a vyprázdněte regály! Těšíme se na Vás!
designSUPERMARKET prodejní festival současného designu 10.-13. 12. 2009 Perlová 5, Praha 1

www.designsupermarket.cz youtube facebook
Otevřeno: čtvrtek–sobota od 12 do 21 hod. neděle od 12 do 19 hod.
Na festivalu designSUPERMARKET máte jedinečnou příležitost se před Vánocemi seznámit s tím nejzajímavějším, co v oblasti málosériového designu v České republice vzniká, a především si všechny vystavené produkty odnést domů a třeba někomu věnovat. Jsme potěšeni, že patrony letošního ročníku se stali architekt a designér Jiří Pelcl, módní návrhářka Liběna Rochová a umělecká šperkařka Eva Eisler.
3. patro | produktový design + šperky Ve třetím patře designSUPERMARKETu najdete čerstvé produkty od 26 studií. Prezentují se designéři etablovaní i začínající. Pro většinu tvůrců je charakteristická práce s vtipem, ironií a invencí. Na výběr bude porcelán, sklo a doplňky do bytu, ale také rozmanité papírnické potřeby, sladkosti, mýdla a další drobnosti, které se v předvánočním čase nabízejí jako skvělý dárek. Specifickou a velmi kvalitní součástí současného designu je navrhování šperků. Představí se ručně vyráběné solitéry z drahých kovů i šperky posunuté do nových rovin požitím moderních techologií a netypických materiálů.
Produktový design: 2GD studio, AAKK forever, BAMJA, Brothers, Eva Pančochová, Eva Pelechová, kotec, maestrokatastrof, Malíská, OKOLO, papelote, Rozbíjím se, Soap, SUPERMARKET wc, SUPRODESIGN, tobyšlo, Whitefruits
Šperky: Anna Steinerová, Jara design, K.O.V., Klára Šípková, Lenka Trubačová - Lilit, Markéta Richterová, NAJS, Věra Nováková, Zdeněk Vacek & Daniel Pošta
4. patro | Czech Original Fashion Festival designSUPERMARKET spojil síly s unikátním projektem Czech Original Fashion. Celé 4. patro se během festivalu zaplní současná česká móda, kterou v dočasných mini buticích nabídne 18 návrhářů. Módní tvůrce, známé i začínající, si vzal za úkol zviditelnit rozsáhlý interaktivní projekt Czech Original Fashion. Navíc je chce propojit s lidmi, kteří módou žijí a pro něž se stala důležitým prostředkem vyjadřujícím jejich osobnost a styl. Více naleznete na stránkách nové knihy Czech Original Fashion, která si slavnostní křest odbyde právě na festivalu designSUPERMARKET ve črvrtek 10. 12. ve 21 hodin v klubu BU2® Móda: 7dub, Chatty, DRAWetc., e:be, fashion lab, CHI-CHI, I have a dream, Zdeňka Imreczeová, KATARZE, Leeda, Mares Lucie, no., OLO-DRESSING, SISTERSCONSPIRACY, Segrasegra, Leona Škanderová, OLD SCHOOL, VOHOZ
4. patro | workshopy + soutěž Od pátku do neděle se také těšte na další speciální akce. Čtvrté patro designSUPERMARKETu ožije workshopy, při nichž budete mít za asistence samotných módních návrhářů jedinečnou příležitost si vyrobit originální triko nebo neotřelé doplňky. A chybět nebude ani soutěž! Váš originální styl bude přímo na místě dokumentovat fotograf a porota složená z vystavujících módních návrhářů posléze vybere ty nejzajímavější. V neděli 13. 12. v 15 hodin bude nakonec slavnostně vyhlášeno deset vítězů, kteří získají čerstvě pokřtěnou knihu Czech Original Fahion.
5. patro | Market Líba + Knihkupectví Součástí festivalu bude i tradiční Market Líba, kde budete moci nejen obdivovat nápadité a originální kreace mladých tvůrců, ale především si je budete moci odnést přímo domů. Představí se zde celá škála originálních produktů designérů, kteří letos nemají v hlavní sekci svou vlastní prezentaci, ale jejichž jednotlivé produkty zapadají do svěží koncepce festivalu. Novinkou letošního designSUPERMARKET bude knihkupectví, ve kterém se objeví knihy a časopisy od nakladatelství KoprBooks, Baobab, Zlatý řez, Lipnik, Tichý syndikát, Prostor, Korea studio, VŠUP, Meandr, Taschen, Frame, Vice, BUTT a dalších.
5. patro | CraftDesign Připravená bude i výstava, která představí současný český designv novém kontextu. DesignSUPERMARKET ji pořádá ve spolupráci s kreativní skupinou OKOLO. Doprovodná výstava CraftDesign se pokouší zaznamenat současný trend vzájemného přibližování experimentálního designu a tradičního řemesla. Představuje několik rozmanitých prací mladší i starší generace českých autorů, které většinou vznikly v malých limitovaných edicích nebo pouze v jednom unikátním kusu a které jsou vystaveny ve společnosti nástrojů, kterými byly konkrétní objekty zhotoveny.

suterén budovy Perla | BU2® klub vchod z vestibulu metra Můstek B ulice 28. října

Přidej komentář