Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Designblok - každoroční mezinárodní přehlídka novinek z oblasti designu, bytových doplňků a módy

design blok fashion week 2011
Design blok fashion week 2011
29.09.2011 23:24 | Designblok se koná první říjnový týden ve dnech 4.-9.10.2011. Představí ta nejlepší designérská studia, designéry, také ty nejlepší obchody s designem, interiérem a módou, školy a instituce. Loňský Designblok navštívilo více než 38 000 diváků, čímž se Dny designu v Praze stávají jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí u nás.

Třináctý ročník přináší celkem 220 prezentací, výstav a přehlídek na více než 59 místech po celé Praze. Mezi účastníky naleznete 94 nejlepších obchodů s designem, interiérem a módou, 18 módních návrhářů a na 89 designérských studií, designérů, škol a institucí. Superstudio Futurama nabídne plochu 7 500 m2, Šporkovský palác pak 6 400 m2.

Superstudia Designbloku 2011
Po loňském velmi populárním superstudiu v Elektrických závodech budou letos Superstudia dvě. První zaměřené především na interiérový design, bude v nové kancelářské budově Futurama ve Futurama Business Parku v Karlíně přímo na stanici metra Invalidovna. Jedná se o velmi zajímavou budovu, která jako jediná v České republice vlastní ekologický certifikát Breem a jejím majitelem je společnost Erste Group Immorent.
Druhým Superstudiem bude Šporkovský palác v Hybernské ulici. Bude věnován především módě, šperku, módním doplňkům a aktivnímu životnímu stylu. Budovu tohot Supertsudia Designbloku zapůjčily České dráhy.


Designblok Dreft Fashion Week
V rámci 13. ročníku Designbloku bude premiérově představen Designblok Dreft Fashion Week, který splňuje náročné parametry fashion weeku světové úrovně.
Módní přehlídky a instalace se odehrají v exkluzivních historických prostorách Obecního domu, Rezidence primátora hl. města Prahy a Šporkovského paláce.
Hlavním partnerem Designblok Dreft Fashion Weeku je Dreft. Juraj Králik, zástupce společnosti Procter & Gamble ke spolupráci dodává:„Dreft, jako prací prostředek pro jemné prádlo, má k módě velmi blízko. S módním průmyslem spolupracuje již v řadě zemí. Proto jsme se rozhodli stát se hlavním partnerem letošního Designblok Dreft Fashion Weeku“.

Z programu Designbloku 2011
Zóna Staré a Nové město
V samém centru města se tento rok prezentuje galerie dvorak sec contemporary se speciální výstavní expozicí, která vznikla ve spolupráci s galerií Křehký a která představuje konfrontaci volného umění s art designem v prestižním prostoru galerie současného umění. V galerii Rudolfinum pak bude k vidění výstava Treasure Hunt, která představuje aktuální projekt ateliéru K.O.V., vedeného Evou Eisler na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Studenti v ní představují výsledky své práce se dřevem, ve které se vyrovnávali s tématem dětských vzpomínek. Simple Carollinum Concept Store ve svém showroomu spojí luxusní módní značky s výstavou nové kolekce Metropolis od renomované španělské porcelánky Lladró.
Galerie České spořitelny přinese Designblok Selection, aktuální výběr toho nejlepšího od předních českých výrobců z oblasti nábytku a bytových doplňků.
Nové kolekce ukáží butiky Denisy Nové, Kláry Nademlýnské, také Liběny Rochové, Taťány Kovaříkové , Timoure et group a dalších. V centru města se dále prezentují ESCADA, FREY WILLE, Pietro Brunelli Milano a další.
V zóně návštěvníci naleznou také Superstudio Šporkovský palác, ve kterém se mimo jiné odehraje výstava Velký atlas světa zaměřená na ekologii ve spolupráci s Hnutím DUHA a Evropskou komisí, a Obecní dům, hlavní dějiště módních přehlídek a prezentací Designblok Dreft Fashion Weeku.

Zóna Karlín
Karlínská čtvrť letos nabídne např. prezentaci nové kolekce Hansgrohe - Axor Bouroullec, která se odehraje v showroomu Vitra. Na pozvání společnosti Vitra přijede londýnské studio Barber Osgerby, které představí svou práci a také novou židli Tip Ton. Chybět nebudou novinky a souhrn dosavadní tvorby z dílny Inveno Reného Šulce pro mminterier, a Rony Plesl ukáže výsledky své spolupráce s firmou Lasvit. Druhé letošní Superstudio Futurama pak návštěvníci najdou vedle historické budovy Invalidovna.

Zóna Holešovice
Holport, továrna na design otevře brány do showroomu Kartell Flag Store, který ukáže novou kolekci designérů Philippe Starcka a Patricie Urquioly, a Konsepti s konceptem „Successful living from Diesel with Moroso“.
Galerie Křehký přinese prodejní výstavu Tableware s novinkami Křehký limited edition a s českou premiérou holandské porcelánky Tichelaar Makkum. Slavný holandský designér Richard Hutten pro galerii vytvořil limitovanou edici čtyř-vázy Camoufleur, která byla představena v létě na festivalu Art Designu Křehký Mikulov a nyní bude poprvé k vidění i v Praze. V galerii DOX se představí Ateliér Jiřího Pelcla se speciální instalací kolekce Luxury Dwelling.

Další lokality
Na dalších místech Prahy jsou k vidění například nejnovější práce studentů VOŠON v Praze, prezentace 3D Office, knihovna materiálů matériO Prague, nebo instalace v praguekabinet. V DBK se otevře nový Superstore s výstavou Křehký Stories, bude zde k vidění také instalace společnosti Verreum se sklem předních českých designérů. Kancelářský nábytek ukáže společnost TECHO a výběr nábytku od světových designérů firma STOCKIST.

Podrobný program 13.ročníku dnů designu v Praze Designblok´11 můžete nalézt na www.designblok.cz. Programový katalog je dostupný všem návštěvníkům akce za cenu 50,- Kč a je možné jej získat na pokladnách Superstudií.


Tagy: Designblok


Přidej komentář