Magazín kulturního dění v Praze a okolí

ESENCE, výstava obrazů Laury Krejsové pod záštitou Sáry Saudkové

ouky douky
30.08.2011 12:47 | od 5. 9. 2011 do 1. 10. 2011
Kavárna, galerie a antikvariát
OUKY DOUKY
Janovského 4/1118, Praha 7 - Holešovice

Laura Krejsová patří k renesančním typům umělců, čemuž nasvědčuje její široký přesah jednotlivých směrů. Věnuje se malbě, ilustraci, grafice, výtvarné fotografii, reportážní fotografii, ale je rovněž spisovatelkou a to v oboru fantasy, ale také autorkou cestopisů doplněných právě vlastními autorskými fotografiemi. Současná výstava ji představuje jako malířku. Jihočeská rodačka Laura Krejsová se výtvarnému umění začala intenzívně věnovat roku 1993, a to konkrétně prostřednictvím soukromého studia u prof. Borise Jirků.

Výstavní éra Krejsové měla počátek v pražském Klubu České televize, v českém hlavním městě se Krejsová představila rovněž v renomovaném podniku Rock Café a prominentním klubu Solidní nejistota. Vystavovala i v Paláci Lucerna a přímo u příležitosti slavnostní české premiéry francouzského filmu Rembrandt.

Hlavní výstavní aktivity Laury Krejsové však směřují k zahraničním galeriím a výstavním síním. Představila se hned v několika prestižních galeriích v New Yorku, Amsterdamu, Belgii i na Mallorce. O její díla projevila – během vernisáže v New Yorku - zájem i známá herečka a držitelka Oscara Meryl Streepová.

Odborníky zaujaly i její osobité a nekonformní ilustrace ke knize Františka Habra Svědkyně vypovídá pravdu, stejně jako návrhy obalů CD a DVD nebo designové návrhy výtvarného oživení interiérů, zejména v New Yorku.

Co mladou umělkyni, kterou v zahraničí kritici a žurnalisté směle přirovnávají k legendární Fridě Kahlo, katapultovalo do světa? Sama tvrdí, že „určitá stojatost českých uměleckých vod“. I proto se představuje ve zdejších prostorách Ouky Douky, které považuje za kosmopolitní a nikoliv pouze uzavřeně české.


Přidej komentář