Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Fotografie a koláže - Jitka Dosoudilová

Fotografie a koláže - Jitka Dosoudilová
Fotografie a koláže - Jitka Dosoudilová
10.12.2014 16:36 | redakce ZaKulturou.cz

Autorka fotografických koláží JITKA DOSOUDILOVÁ pracuje ve Fakultní nemocnici jako diplomovaná zdravotní sestra. O fotografii se začala více zajímat po svatbě s fotografem a kameramanem Pavlem  Dosoudilem. Radost ze zachycení zajímavých okamžiků, zážitků z dovolených, které si můžete připomenout, zná asi většina z vás.

K tvorbě fotografických koláží ji přiměla rakovina,  kterou onemocněla před 2 léty. Protože nechtěla, aby o této její nemoci věděli spolupracovníci, ani děti (nechtěla, aby si o ni dělaly starost ) - potřebovala uvolnit svoje emoce jinou cestou. Tvorba koláží se ukázala jako skvělé řešení. První geometrické koláže s ostrými liniemi odrážely všechen strach, bolestnou ztrátu jistoty budoucnosti, kterou považujeme za samozřejmou. Síla sytých barev, která z koláží vyzařuje, vypovídá o boji mysli s porážkou, o síle neděje, kterou člověk tolik potřebuje.  Postupem doby se hrany zaoblily a objevili se i motýli - jako symbol nového života. Rajská zahrada, květiny z ráje - to je čirá radost ze života, prozářeného nadějí. Santorini, Florencie, Ischia, či Benátky - kouzelná místa, která v nás zanechají nezapomenutelné zážitky.

Pokuste se otevřít brány své fantazie a projeďte se na gondole pohádkovým městem a objevujte barvy kolem i když je zataženo ! Radujte se za života - to je hlavní poselství  JITKY DOSOUDILOVÉ.

od 8.12.2014 do 18.1.2015

Kavárna Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1

Denně od 10 do 24 hodin, vstup volný.Tagy: fotografie, výstava


Přidej komentář