Magazín kulturního dění v Praze a okolí

František Skála a kytary za čtvrt milionu

František Skála a kytary za čtvrt milionu
František Skála a kytary za čtvrt milionu
11.06.2009 19:55 | Výstava uměleckých děl „kytar“ předního českého výtvarníka se koná 16. 6. v Praze v netradičním prostředí obchodu s hudebními nástroji. Veřejnost si může prohlédnout kolekci 13-ti kytar, které dosud nebyly společně vystavovány, některé budou mít dokonce „premiéru“.

Výstava je prodejní a ceny jednotlivých nástrojů se pohybují kolem 200 000 Kč. Skálovy kytary ale “vůbec nehrají“, jednoduše nevydávají žádný zvuk a jsou čistě výtvarným dílem, přesto jejich cena často převyšuje ty nejlepší „hrající“ kytary od Gibsona či Fendera.

Záměrem je konfrontace výtvarných děl Františka Skály s tradičními nástroji, které můžete znát z rockových koncertů. Výstava v prodejně kytary.cz (Praha 4, Děkanská Vinice I.) potrvá do 16. 7. 2009.

http://skala.kytary.cz------------------------------------------------------------------------------------------- František Skála (1956), je od roku 1987 členem umělecké skupiny Tvrdohlaví a v roce 1991 získal Cenu Jindřicha Chaloupeckého. Od roku 1992 postupně pracuje na vytváření interiérů Paláce Akropolis v Praze. Jeho výstavu v Rudolfinu v roce 2004 navštívilo přes 40 tisíc diváků. Hraje a zpívá v MTO Universal a skupině Finský Barok, je členem divadla Sklep a vokálně tanečního tria Tros Sketos. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách u nás i v zahraničí. -------------------------------------------------------------------------------------------zdroj: Filip Černý (organizátor výstavy)

Přidej komentář