Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hromy a blesky - Paučo Samuel a Nagypal Michal v Nové galerii

Hromy a blesky v Nové galerii
Hromy a blesky v Nové galerii
22.04.2016 00:11 | redakce ZaKulturou.cz

Hromy a blesky / Paučo Samuel a Nagypal Michal v Nové galerii

Název výstavy:                        Hromy a blesky
Vystavující:                             Paučo Samuel, Nagypal Michal
Kurátor výstavy:                     Mainer Martin
Výstava se koná:                    20. 4. – 19. 5. 2016
Vernisáž výstavy:                    20. 4. 2016 od 19:00
Adresa:                                   Nová galerie, Balbínova 26, Praha 2

Výstava Hromy a blesky je jednou z dalších malířských výstav, kterou Nová galerie představuje nejnovější kolekci děl současných mladých autorů. Samuel Paučo a Nagypal Michal pochází ze Slovenska, žijí a pracují již několik let v České republice.

Paučo Samuel (1986) a jeho dílo (obrazy, objekty a instalace) balancují mezi abstrakcí a zobrazivostí, mezi formalismem a konceptualizmem – vždy ale s důrazem na médium malby jako takové. Samotná malba, přemalba, kumulování, vrstva na vrstvě probouzejí v divákovi obrovskou fantazii, emotivní, klidná až mrazivá krajina na jeho obrazech vzniká nesčetným překrýváním rovin, kladením barev přes sebe. Trhance a zářezy redefinují obraz, jako by byly skleněnými krystaly a zrcadly jiných realit. Díváme se na symbolistické prvky, kompoziční elementy, a také na větrolamy z Rujány. Hladkost a hrubost zároveň, detailní architektonické soubory na inertní zeměploše, objekty vystavené pečlivě, s vědomím předchozích příběhů a životů.

Nagypal Michal (1992) je osobitý, svébytný autor, postmoderní kompilát barokního malířství a slovensko-maďarského temperamentu. Jeho obrazy vynikají obrovským citem pro detail, formální nadsázku, originální barevností, intenzivním jasem a obrazovým prostorem, jeho malba je hutná, přesvědčivá, je zní cítit antagonismus k současné umělecké přetvářce, prozařuje ji obrovská síla vycházející hvězdy a malířského génia.

Hromy a blesky

Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
www.novagalerie.czTagy: Nová galerie, výstava


Přidej komentář