Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Italský kulturní institut v Praze - Enrico Magnani: Harmonices Mundi

Enrico Magnani: Harmonices Mundi
Enrico Magnani: Harmonices Mundi
03.04.2013 17:42 | redakce ZaKulturou.cz

Výstava HARMONICES MUNDI italského umělce Enrica Magnaniho, která se koná od 9. do 26.dubna v Italském kulturním institutu v Praze, je poctou stejnojmennému traktátu astronoma Johannese Keplera, který jak známo dlouho působil v Praze na dvoře císaře Rudolfa II. Expozice je ve své podstatě itinerářem s mnoha přitažlivými zastávkami plnými tajemných symbolů.

Ve svém výtvarném projektu si umělec předsevzal sledovat zlepšování života jedince prostřednictvím dřívějších duchovních principů. Magnani zkoumá nekonečné hranice universa, zbavuje se konvencí, uvolňuje svou skutečnou výrazovou kapacitu a přetavuje ji do alchymické formule mající uspokojivý dopad.

Smalt, přírodní materiály: písek, kamínky, zemina, dukátové zlato, které používá na plátně nebo v syntetické formě provázejí diváka jakoby listoval atlasem v němž se mísí alegorické tahy s pohyby nebeských těl. Nic není ponecháno náhodě, ani vyspělá řemeslná zručnost spojená s precizním ovládáním štětců, špachtlí a rukou a poté je vše za konstantní teploty vysoušeno.

Magnani tráví život mezi Itálií, Francií a Německem; díky mnohým výstavám realizovaným v muzeích, nadacích, galeriích a soukromých i veřejných institucích v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Dánsku, USA, Německu, Itálii a také v České republice, je již dávno v hledáčku mezinárodní výtvarné kritiky. V rámci konání pražské výstavy předá velvyslanec Italské republiky v Praze představitelům města Magnaniho plakát vytvořený pro tuto příležitost. Vstup na výstavu je zdarma.


Vernisáž 9. dubna 2012 v 18 hodin
Doba trvání výstavy 10. – 26. 4. 2012
Otevřeno pondělí-čtvrtek 9.30-13.00, 14.00-17.00 hodin, pátek 9.30-14.00 hodin
Italský kulturní institut, Šporkova 14, Praha 1

Vstupné: zdarma


Enrico Magnani: Harmonices Mundi


Tagy: Enrico Magnani, Italský kulturní institut, Výstava


Přidej komentář