Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kavárna a výstava POTMĚ vám pootevře dveře do světa nevidomých

kavarna potme
08.06.2011 17:13 | Do Prahy se po roce vrací nevšední Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí číšníci v naprosté tmě. „Červen mám už několik let spojený s Kavárnou POTMĚ. Letos ji otevřu společně s Ivanem Trojanem 6. června na Ovocném trhu v Praze. Už se moc těším na nevidomé kavárníky a na to, že si zase zahraju potmě. Ve tmě zní všechno jinak, intenzivněji“, říká o neobvyklém, ale už tradičním projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu jeho patronka, zpěvačka Aneta Langerová. Ta v kavárně nejen zazpívá, ale také bude obsluhovat její návštěvníky.


Další hosté budou mít možnost černočernou kávu ochutnat každý den od 10 do 21 hodin až do 22.6.2011. V naprosté tmě se o návštěvníky kavárny postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. I tentokrát budou mít její hosté návštěvu zpestřenou celou řadou doprovodných hudebních vystoupení na střeše kavárny, kde kromě Márdiho z Vypsané fixy, Ivana Hlase a Jiřího Schmitzera vystoupí i talentované nevidomé děti.


Letošní novinkou bude historicky první výstava fotografií v absolutní tmě. Výstava POTMĚ bude slavnostně otevřena 8. června 2011 v sousedství Kavárny POTMĚ a navštívit ji bude možné až do 22. června 2011. Expozice dvanácti portrétů nevidomých kavárníků s názvem JSME STEJNÍ? poodhalí tajemství Kavárny POTMĚ za jejími dveřmi. „Na výstavě vás čeká překvapení a já neřeknu jaké, přijďte se podívat. Prozradím jen, že si v temnotemné tmě budete moci na vystavené fotografie posvítit baterkou.“, těší se na výstavu Aneta Langerová. Vernisáž se uskuteční 8. června 2011 za účasti autorky fotografií Martiny Kaderkové, patronky Světlušky Anety Langerové a fotografa Jindřicha Štreita.


Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.


Přidej komentář