Magazín kulturního dění v Praze a okolí

KORUPCE PO ČESKU dorazila do Prahy

KORUPCE PO CESKU
17.05.2011 13:14 | Putovní výstavu slavnostně zahájí koncert v klubu Roxy


Obecně prospěšná společnost Respekt institut uvede 19. května venkovní výstavu týkající se nejslavnějších korupčních kauz KORUPCE PO ČESKU aneb Co je doma, to se počítá. Tato výstava bude k vidění na Náměstí Republiky v Praze do 15. června 2011.

Uvedení výstavy v Praze bude slavnostně zahájeno ve čtvrtek 19. května v 19 hodin koncertem v klubu Roxy, na kterém vystoupí moderátorka Ester Kočičková a Olaf Lávka nebo kapely Iglú a Unifiction. Mimo koncertu na návštěvníky čeká rozhovor s Jaroslavem Spurným či scénky a promítání vizuálů z výstavy. Na vernisáži bude zahájen prodej protikorupčních triček, jejichž design vzešel z celostátní soutěže Protikorupční triko.

Akce se koná v klubu Roxy (Dlouhá 33, Praha 1) od 19 do 22 hodin. Putovní výstava představuje 20 významných kauz korupce a zpronevěry od roku 1989 a zároveň postupy, kterými se lze proti korupčnímu jednání vymezit. Texty o jednotlivých kauzách vytvořil Respekt institut a Jaroslav Spurný (Respekt), doprovází je zpravodajské fotografie a také známé ilustrace Pavla Reisenauera.

„Cílem výstavy Korupce po česku je stručně přiblížit široké veřejnosti významné české korupční kauzy, zrekapitulovat je a zejména ukázat, jak jednotlivé případy dopadly. Na zahajovací koncert zveme všechny Pražany, kterým korupce není lhostejná a chtějí k ní zřetelně ukázat svůj odmítavý postoj,” říká koordinátorka výstavy Magdaléna Francová z Respekt institutu.

Korupce po česku zároveň seznamuje se základními rysy korupčního prostředí v České republice a odkazuje na různé iniciativy, poradny či organizace, které v České republice proti korupci aktivně bojují.

Výstava putuje po městech České republiky, přičemž již navštívila Liberec a České Budějovice. V létě se objeví např. na Letní filmové škole v Uherském Hradišti a její putování bude ukončeno na podzim tohoto roku.O Respekt institutu
Respekt institut je obecně prospěšná společnost. Identifikujeme společensky významná témata, přispíváme k věcné diskusi o nich a nacházíme nová řešení společenských problémů v ČR i mezinárodním kontextu.

www.respektinstitut.cz

www.facebook.com/respektinstitut

Přidej komentář