Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Libeňský zámek se na jeden den stane Mekkou houslí a klasické hudby

Housle v Libni
15.09.2011 13:12 | V sobotu 17. září 2011 se Libeňský zámek stane „Mekkou“ houslí a klasické hudby. Téměř dvě desítky vzácných houslových exponátů 18. – 21. století zde budou vystaveny v rámci jednodenní výstavy, která bude završena večerním koncertem v podání tria Svěcený – Navrátilová – Klaus. Velký den houslí s podtitulem „Slavné housle čtyř století“ proběhne v rámci exkluzivního koncertního cyklu Oktáva 2011, nad nímž převzal záštitu houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Již za pár dnů, v sobotu 17. září 2011, čeká prostory Libeňského zámku Velký den houslí s podtitulem „Slavné housle čtyř století“. „Součástí bude jedinečná, jednodenní výstava bezmála dvou desítek mistrovských houslí 18. až 21. století a následující večerní koncert. Myslím, že pro všechny, kdo se jen trochu zajímají o klasickou hudbu, a housle zvlášť, to bude velký zážitek,“ uvádí zástupkyně starosty Vladimíra Ludková a dodává: „Nezapomínáme ani na děti, pro které budou připraveny malé šestnáctinové housle, na které mohu hrát tří až čtyřletí muzikanti.“ Nejen Ti nejmenší budou mít šanci obdivovat také housle

z guatemalského mramoru či housle atypického tvaru.
V rámci výstavy proběhnou dvě komentované prohlídky vedené houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (10.00 hod. a 14.00 hod.). Na výstavě bude možné zakoupit nahrávky na CD a DVD s houslemi 17. - 21. století a česko-anglickou exkluzivní publikaci Slavné evropské housle. Všechny vystavené exponáty potom zájemci uslyší v jednotlivých skladbách na večerním koncertě koncertě – na programu bude Vivaldi, Corelli, Tartini, Händel, Bach, Benda, Paganini, Gragnani, Piazzolla, Williams.

Výstava, která bude probíhat od 10.00 do 16.00 hod., je přístupná zdarma. Vstupné na večerní koncert tria Svěcený – Navrátilová – Klaus stojí 150 korun, vstupenky je možné koupit v předprodeji v pokladně Kulturního domu Krakov.
Velký den houslí se koná v rámci exkluzivního koncertního cyklu Oktáva 2011, jehož jednotlivé koncerty budou probíhat až do listopadu. Nad akcí převzal záštitu houslový virtuos Jaroslav Svěcený.


Přidej komentář