Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Making Faces: Světově uznávaný izraelský výtvarník Hanoch Piven v Praze

Hanoch Piven
Making Faces
22.06.2011 22:33 | HANOCH PIVEN V PRAZE!


České centrum Praha pořádá ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze výstavu světově uznávaného izraelského výtvarníka Hanocha Pivena s názvem MAKING FACES. Hanoch Piven se proslavil zejména portréty známých osobností vytvořených z běžných předmětů. Součástí výstavy bude výtvarný koutek, kde si návštěvníci budou moci vytvořit vlastní díla. Výstava bude k vidění od 29. 6. do 3. 9. 2011. Vstup zdarma.

Pestré a vtipné ilustrace izraelského výtvarníka Hanocha Pivena se v posledních 20 letech objevily na obou stranách Atlantiku. Zdobily titulní stránky významných amerických časopisů a novin, jako jsou Time, Newsweek, Rolling Stone i mnoha evropských publikací od britských London Times po švýcarský Die WeltWoche.

Práce Hanocha Pivena je zastoupena ve stálých sbírkách Knihovny kongresu ve Washingtonu, kde v roce 2004 představil svou knihu “What Presidents Are Made of” (Z čeho jsou prezidenti). Tato kniha získala několik významných ocenění a v roce 2004 byla v časopise Time Magazine zařazena na seznam 10 nejlepších knih pro děti.

Hanoch Piven vydal v USA 6 dětských knih, nejnovější z nich je "My Best Friend is as Sharp as a Pencil" (Můj nejlepší kamarád je ostrý jako tužka), která vyšla v nakladatelství Random House v březnu 2010.

V Izraeli, kde se Hanoch Piven narodil, si získal popularitu díky dlouhodobé spolupráci s deníkem Haarec a díky vlastnímu televiznímu pořadu s názvem HOP TV.

Od roku 2003 cestuje Hanoch Piven po celém světě a pořádá výtvarné dílny, během nichž vyzývá děti i dospělé k výtvarným experimentům s předměty denní potřeby. Kromě toho, že si díky němu může každý jednoduše vytvořit vlastní umělecké dílo, byla jeho metoda adoptována mnoha učiteli, terapeuty a konzultanty jako prostředek k vyjádření psychických problému skrze hru a kreativitu. Metoda jeho tvorby je v mnoha mateřských školách v Izraeli používána v hodinách výtvarné výchovy.


Přidej komentář