Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Novoměstská radnice hostí hned několik špičkových výstav se společným tématem: Divoká příroda

Foto FFP
Foto FFP
22.09.2010 02:20 | Potřetí se v České republice představí aktuální, trochu skandální ročník nejprestižnější světové přehlídky WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR, kterou vlastní Natural History Museum, London a BBC Wildlife Magazine. Soutěžní přehlídka, které se účastní každoročně okolo deseti tisíc nejlepších amatérských i profesionálních fotografů přírody z celého světa, vysílá do Novoměstské radnice stovku nejlepších fotografií.

Neméně slavná značka NATIONAL GEOGRAPHIC se prezentuje zcela novou, v České republice dosud neuvedenou expozici téměř padesáti úchvatných velkoformátových snímků svých kmenových autorů: Mattiase Kluma, Jodi Cobb, Chrise Johnse a dalších.


V České republice velmi oblíbená fotografická disciplína má na výstavě své špičkové zástupce v samostatné kolekci. Unikátní snímky ledňáčků uvádí Jan Halady, převážně africkou divočinu najdeme ne snímcích Václava Šilhy a Petra Slavíka, nechybí známá jména Rostislava Stacha a Ondřeje Prosického. Českou reprezentaci doplňuje, pro mnohé možná překvapivě, Dan Bárta s výtvarně i technicky pozoruhodnými snímky vážek.


Pohled za mříže zoologických zahrad nabízí kurátor festivalu Pavel Radosta a sérii dílčích výstav završuje netradiční projekt fotomanipulací sdružení Vincent van Q. a ukázky vítězných snímků loňské české soutěže Wildlife pořádané časopisem Příroda.


Téměř dvěstěpadesát velkých fotografií spolu s doprovodným programem a pod záštitou primátora Prahy připraví návštěvníkům Novoměstské radnice v Praze největší akci tohoto druhu u nás - opravdový festival fotografie přírody.FESTIVAL FOTOGRAFIE PŘÍRODY
Novoměstská radnice v Praze, Karlovo nám. 1 (vchod z Vodičkovy ulice)
denně 10 –18 hod
23-9. – 31.10.2010
www.wpy.cz

Tagy: Fotografie přírody, National Geographic


Přidej komentář