Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Novoměstská radnice otevírá svoje brány všem tolik vítaným návštěvníkům

foto NR Praha
foto NR Praha
10.05.2021 04:00 | redakce ZaKulturou.cz

S čerstvým vzduchem a slunečními paprsky ožívá konečně i Novoměstská radnice na Karlově náměstí v Praze. S velkým potěšením se na vědomost dává, že od 4. května 2021 je opět přístupná naše historická věž a v ní od 6. května do 27. května Výstava prací žáků výtvarného oboru pražských ZUŠ.

Ve věži je dále k vidění stálá expozice Historie Nového města pražského umístěná v bytě věžníka a v 1. patře věže Novoměstské radnice se nachází původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi a dále pak přestavěná v barokním stylu.

Ti, pro koho jsou dvě stovky schodů příliš velký fyzický výkon, si užijí výstavu dokumentaristy Martina Šmoka Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 představující pozoruhodnou ale málo známou kapitolu z historie Vinohrad. Nachází se v přízemí věže a je přístupná zdarma.

Zavítat můžete během návštěvy Novoměstské radnice také na klidné a útulné nádvoří, kde můžete posedět na betonových polštářích sochařky Veroniky Psotkové. V rámci projektu Sculpture Line je tu k vidění socha Alexandry Koláčkové Sedící postava, zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny v podobě stylizované ženy, slouží i jako lavička a umístěna je před kavárnou Neustadt s otevřeným výdejním okénkem.

V režimu rozvolňování se také otvírá Neviditelná výstava v 2.patře Novoměstské radnice.

Podrobnější informace k programu i všem provozním opatřením naleznete u nás na webových stránkách: www.nrpraha.cz

Ředitel Novoměstské radnice pan Albert Kubišta k tomu říká: „Je obrovská radost a úleva, že se brány Novoměstské radnice mohou opět otevřít Pražanům i návštěvníkům ze všech koutů naší země. Po dobu útlumu jsme velmi intenzivně pracovali na tom, aby zážitky, které si odsud každý z nás může odnést, byly ještě unikátnější a silnější než doposud. Tato doba nám nejlépe ukázala, jak naší radnici živoucí ruch svědčí a těšíme se proto se všemi návštěvníky, vystavovateli i partnery na naši budoucí spolupráci.“

Otevírací doba věže: úterý - neděle 10 - 18 h, mezi 12. a 13.hodinou je 30 minut pauza na obědTagy: Novoměstská radnice, NR Praha, výstava, výstavy


Přidej komentář