Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Originální vědec Dr. MASARU EMOTO poprvé v Praze - výstava fotografií.

ice-clanek
25.04.2009 00:00 | ZaKulturou


V posledním týdnu měsíce května navštíví poprvé Českou republiku významný japonský vědec Dr. Masaru Emoto, který se celoživotně věnuje výzkumu vody. Přijměte srdečné pozvání na jeho přednášku v rámci Veletrhu ESOTERIKA, BIOSTYL a ECOWORLD ve dnech 22. - 24. 5. 2009, na Výstavišti v Praze Holešovicích a také na jeho zajímavý dvoudenní seminář “Skrytá síla vody” 30.- 31.5. 2009 na Novoměstské radnici v Praze. Při této příležitosti bude také představena výstava velkoformátových fotografií krystalů ledu.

Dr. Masaru Emoto se zabýval rozsáhlým výzkumem vody po celé naší planetě ne jako klasický vědecký výzkumník, ale spíše z pohledu originálního myslitele. Vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, a také jako první vyfotil různé struktury krystalu vody ve zmrzlém stavu. V současné době je jedním z nejznámějších specialistů v dané oblasti na světě.

Ze života Dr. Masaru Emota
Jako terapeut používal při svých sezeních shluky mikroskopických vodních částic a analýzu pomocí magnetické rezonance (Magnetic Resonance Analyzer, MRA). Při MRA se do vody vkládají určité informace ve formě HADO (což v češtině znamená „vibrace“). Úspěšné výsledky jeho terapie jej přesvědčily, že voda dokáže informace podržet i přenášet.

Dr. Masaru Emoto se inspiroval sněhovým krystalem a uvědomil si, že právě ve zmrzlé krystalové formě nám voda ukazuje svou celou a skutečnou podstatu. V roce 1994 se jeho laboratoři v Tokiu po mnoha pokusech a omylech podařilo pořídit první fotografii ledového krystalu. Od té doby bylo těchto fotografií pořízeno několik desítek tisíc. Bylo také provedeno velké množství zkoušek a pokusů v s kvalitou vody, dopadem negativních a pozitivních slov na vodu, vlivem hudby, obrázků, písmen nebo textů nebo sílou různých druhů modlitby. Výsledky ukazují, že hudba, slova, myšlenky nebo modlitby mají vliv na strukturu vodního krystalu, což naznačuje, že skutečně ovlivňují naši hmotnou realitu. Díky fotografiím krystalu se hypotéza, že voda je schopná podržet i přenášet informace, stala rozpoznatelnou pro všechny. Vzhledem ke své nádheře jsou ledové krystaly ve stabilní a harmonické podobě navíc úžasným uměleckým dílem, které mnoho lidí chytne za srdce.

S podporou své ženy Kazuko vydal Dr. Masaru Emoto v roce 1999 na vlastní náklady publikaci „Poselství z vody“ (“Messages from Water”), což je sbírka fotografií ledových krystalů a výsledků jejich výzkumu. Publikace „Poselství z vody“ se ve světě dočkala milionů vý

Přidej komentář