Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Památné stromy Prahy se představí v Troji

pamatne stromy
Památné stromy Prahy se představují
15.02.2012 15:23 |

 

Památné stromy Prahy se představují

3.3 – 25.3.2012

 

V Botanické zahradě v Troji začíná 3. března 2012 velkolepá výstava, která přibližuje pražské památné stromy jako zajímavé cíle vycházek či výletů. Množství fotografií vám ukáže chráněné jedince v různých ročních obdobích a doplňující texty vás obohatí o nové poznatky. 

 

Praha není bohatá jen svými architektonickými skvosty, ale také památné stromy v ní mají své místo. Znáte nejstarší stromy metropole? Výstava vám řadu z nich podrobně představí.

Ve výstavním sále můžete shlédnout mnoho fotografií, které zachycují chráněné dřeviny v různých ročních obdobích. Velká nástěnná mapa, která je doplněna přehledem všech vyhlášených stromů vám ukáže, kde zelení velikáni rostou. Inspirací k jejich návštěvě mohou být informační tabule, se kterými se již nyní můžete setkat u vybraných památných stromů nebo jejich skupin. Na výstavě jsou k prohlédnutí aktualizované verze tabulí společně s popisem cesty, jak se dostat k jedincům o kterých je pojednáváno. Další panely prozradí například význam památných stromů, jejich počet a druhové zastoupení v rámci metropole. 

Pokud dáváte přednost cyklistice, tak si rovněž přijdete na své. Představeno je pět doporučených cyklistických tras, které spojují vybrané svědky minulosti v okrajových částech města. Trasy v naprosté většině začínají i končí u stanic metra, čímž máte zajištěnou snadnou dopravu i s kolem na jednotlivé výlety. Trasy vedou po již značených cyklistických stezkách nebo po klidnějších komunikacích či cestách. Ta nejdelší měří 40 km a v průběhu projížďky můžete potkat 58 památných stromů.

Čeká na vás i soutěž ve které budete moci každý den vyhrát zbrusu novou knihu Památné stromy Prahy. Naleznete v ní téměř 20 vycházek za velikány a je v ní podrobně popsáno i všech 197 památných stromů města.

Další informace je možné najít na webu www.prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných stromech v Praze.

Výstava probíhá od 3. do 25. března 2012 každý den od 9 do 17h. Vstup je volný. Výstavu připravil mladý dendrolog Aleš Rudl ve spolupráci s Botanickou zahradou Praha.  

 

www.prazskestromy.cz

 

Doprovodný program výstavy:

v průběhu celé výstavy - soutěž o novou knihu Památné stromy Prahy

17.3.2012 – celý den komentované prohlídky a diskuze s autorem (začátky prohlídek v 10h, 13h a 15h)

 

Botanická zahrada hl. m. Prahy, Nádvorní 134, Praha 7 – Troja 3.-25. března 2012, po-ne 9-17h Přidej komentář