Magazín kulturního dění v Praze a okolí

PLAYIN PŘEDSTAVUJE UNIKÁTNÍ TECHNOLOGII – UŽIVATELSKY OVLÁDANÉ ON-LINE KAMERY

playin
playin
03.01.2011 15:54 | Interaktivní projekt PLAY, který plní všechny prostory Výstavní sině Mánes v centru Prahy, nabízí návštěvníkům unikátní možnost pohybovat se po expozici, sledovat atmosféru, aktuální dění, stát se jeho aktivním účastníkem... zkrátka hrát si, aniž by byli na místě fyzicky přítomni. Tohle kouzlo umožňuje internetová nadstavba PLAYIN. V hlavní části Mánesu, kde pod rukama návštěvníků výstavy vyrůstá Krystalíza – kolektivní krajina představ, je rozmístěno pět uživatelsky ovládaných on-line kamer, přístup k nim vede přes adresu www.idnes.cz/play

„Kamerový systém použitý v Mánesu v rámci projektu PLAY je první možností v České republice, kdy lidé mohou ovládat kamery v prostoru výstavy ze svého počítače, ať už jsou kdekoliv. K dispozici mají pět videokamer, kterými lze jednoduše, pomocí šipek nebo přes klávesnici, pohybovat vlevo, vpravo, nahoru, dolu - plus kombinace - a dokonce použít i zoom vpřed a vzad. Navíc, jedna z kamer je ve vysokém rozlišení HD. Divák - kameraman si tak může hravým, interaktivním způsobem prohlédnout sebemenší detaily z výstavy, kdykoliv sledovat její každodenní proměnu,“ vysvětluje Radek Novotný ze společnosti Mediawork, jednoho z realizátorů technické stránky projektu. PLAYIN rozvíjí klíčový element výstavy – interaktivitu. Nejen počítačoví nadšenci určitě ocení možnost vyzkoušet si novou technologii s velkou budoucností. Aby se diváci o kamery „nehádali“, je připravena fronta čekajících, jednotlivé záběry mohou registrovaní uživatelé také hodnotit a tak se vlastně vzájemně motivovat ke stále lepším a lepším záběrům... Na základě reakcí se vlastnosti microsite mění, rozrůstají, takže společná hra propojí návštěvníky výstavy, internetové uživatele i tvůrce výstavy a internetové platformy.Nevšední expozice PLAY je novým pokračováním celosvětově úspěšného projektu Orbis pictus aneb…, které výstavně opět koncipuje Petr Nikl. PLAY v Niklově podání je nekončící hrou, a právě PLAYIN je toho důkazem.

Poprvé je součástí projektu také mezinárodní festival PLAY s hudebními i divadelními vystoupeními a filmovými projekcemi a řada hravých workshopů a seminářů. Aktuální informace o všech částech projektu PLAY:
www.orbis-pictus.com
www.galeriemanes.cz


Přidej komentář