Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Plzeňské loutky zavítají do pražské Valdštejnské zahrady. Výstavu zahájí sobotní program pro celé rodiny

Plzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě
Plzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě
14.08.2017 10:49 | redakce ZaKulturou.cz

V sobotu 19. srpna se ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně v Praze uskuteční zábavná akce pro širokou veřejnost s názvem Plzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě. V rámci takzvaného Dne Plzně v Senátu bude od 10 do 18 hodin připraven bohatý program zahrnující loutkářský workshop, animační loutkový ateliér, přehlídku loutek z plzeňského Divadla Alfa, loutkářskou peepshow či představení pro děti v podání Divadla v Boudě.

Sobotní akce odstartuje ve Valdštejnské zahradě v 10 hodin dopoledne také výstavu Paměť loutky, která potrvá do 11. září 2017.
"Loutky těší a baví již celé generace lidí. I loutky samy však mají své osobité příběhy. Některé kočovaly s potulnými loutkáři, jiné tisíckrát rozesmály celé publikum, některé vystupovaly v děsivých dětských snech nebo se dokonce proslavily po celém světě. Prostřednictvím loutek můžete prožít téměř cokoli, vydat se až tam, kam dovolí Vaše fantazie… Nyní Vás loutky z Muzea loutek a Divadla Alfa zvou na cestu do Plzně a Plzeňského kraje." (anotace výstavy)

Smyslem akce, která se traduje od roku 2005 s přestávkou v letech 2013 a 2014, je představit zahraničním i tuzemským návštěvníkům Prahy město Plzeň jako ideální turistický cíl pro výlet či delší pobyt. Tentokrát je akce zaměřena na fenomén metropole západních Čech, kterým je loutkářství.

Více na: www.visitplzen.euPlzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě


Tagy: loutky, výstava, výstava loutek


Přidej komentář