Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražská muzejní noc 2012 již v sobotu!

Prazska muzejni noc 2012
Pražská muzejní noc 2012
08.06.2012 20:50 |

Již po deváté otevřou pražská muzea a galerie své dveře návštěvníkům v netradičním čase – v nočních hodinách. Unikátní akce, kterou každoročně navštíví desítky tisíc návštěvníků (V loňském roce bylo zaznamenáno téměř 182 tisíc návštěvnických vstupů.), přináší ojedinělou možnost prozkoumat kulturní bohatství naší metropole ve zcela ojedinělé atmosféře.

 
 
Pražská muzejní noc 2012
9. června 2012
19.00 – 01.00 hodin
 
 
V sobotu 9. června 2012 od sedmi hodin večer až do jedné hodiny ráno budou obyvatelům Prahy i jejím návštěvníkům zdarma zpřístupněna muzea a galerie, ale také řada dalších kulturních institucí, které se do Pražské muzejní noci zapojily. 
 
Akci pro vás pořádá Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi, a to vše za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.
 

Na co se návštěvníci můžou v letošním roce těšit?

 
Rekord muzejní noci je opět pokořen – do akce se zapojuje zatím nejvyšší počet participujících institucí, a to celkem 39. Ty nabídnou svůj program v 65 objektech. Mezi nováčky, kteří zase o něco více zpestří nabízený program, se řadí AMoYA, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Dům národnostních menšin, MeetFactory či Novoměstská radnice.
 
Tak jako každý rok, i letos bude vše doplňovat bohatý doprovodný program. Tradiční expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti ožijí neobvyklými zážitky a akcemi. Můžete se těšit na přednášky, koncerty, filmové projekce, soutěže a další zajímavé akce (více viz Doprovodné akce). A pořadatelé Pražské muzejní noci nezapomínají ani na nejmenší účastníky. V mnoha institucích bude připraven speciální doprovodný program pro děti, vezměte tedy své ratolesti za poznáním, a zprostředkujte jim tak nebývalé zážitky z objevování kulturního světa (více viz sekce Program pro děti).
 

Doprava i vstupné do objektů zdarma!

 
Idea Pražské muzejní noci zpřístupnit jejím účastníkům kulturní objekty zdarma je zachována i letos (mimo objekty Pražské informační služby a NKP Vyšehrad, které budou zpřístupněny za symbolické vstupné). Pro snadnější pohyb mezi objekty jsou opět vypraveny speciální autobusy Dopravního podniku hl. m. Prahy, které zdarma přepraví návštěvníky mezi objekty na speciálně připravených linkách. Centrálním přestupním bodem je jako obvykle náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.
 

Informujte se v informačním stanu!

 
Informační stany budou umístěny na Václavském náměstí před historickou budovou Národního muzea v pátek 8. 6. od 12 do 19 hod. a v sobotu 9. 6. od 10 do 24 hod. a na náměstí Jana Palacha v sobotu 9. 6. od 10 do 24 hod. Můžete si zde vyzvednout brožurku Pražské muzejní noci, ve které se dozvíte informace o objektech zpřístupněných v rámci PMN 2012, doprovodných programech, akcích i dopravě mezi objekty.
 

Pražská muzejní noc v mobilu.

 
Moderní komunikační technologie se už staly běžnou součástí našeho života, proto ani na Pražské muzejní noci nemůžou chybět. Pro návštěvníky jsou připraveny webové stránky obsahující všechny nezbytné informace. Pro vlastníky chytrých telefonů je připravena mobilní verze webových stránek, přístupná přes m.prazskamuzejninoc.cz nebo pomocí QR kódů umístěných na propagačních tiskovinách Pražské muzejní noci. Díky nim máte možnost připojit se k našim webovým stránkám kdykoliv a odkudkoliv.

Zdroj:http://www.prazskamuzejninoc.cz

Přidej komentář