Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Program v MeetFactory 2. 4.

manon awst
manon awst
30.03.2010 16:52 | Výstava “Residents” (2.4.2010 až 14.4.2010) je součástí rezidenčního programu pro umělce v MeetFactory v Praze. Pět umělců a umělkyň Ajit Chauhan, Manon Awst, Benjamin Walther, Lucia Tkáčová a Anetta Mona Chisa pracovali tři měsíce v nezávislém kulturním centru na svých aktuálních projektech.

Manon Awst a Benjamin Walther se věnují tvorbě objektů a site specific instalacím, ve kterých jemně, pomocí inteligentní hry s materiály a proporcemi, podsouvají významy známým předmětům. Tvary, které se objevují v každodenním životě (plastikové tašky, podlaha, rám dveří) jsou předělávány tak, aby se zpětně vyjevil jejich přehlížený původ.

Ajit Chauhan pracoval na sériích kreseb organických struktur. Jeho obrazy můžou vypadat jako archivní tisky jsou však jedinečné a “nakreslené” razítkem. Kompozice vykazují určité podobné rastry, které vznikají precizní a trpělivou autorovou činností. Spontánní a racionální jsou dva póly Ajitovho uměleckého slovníku.

Lucia Tkáčová a Anetta Mona Chisa dlouhodobě spolupracují na provokativních hrách, kterými zpochybňují sociální, rodové a sexuální předsudky. Jejich práce nesou silnou dávku ironie a pohybují se na ostré hraně mezi exhibicionizmem a odvážným fyzickým i společenským nasazením. Ve svých videoperformancích komentují uměleckou komunitu se svojí bizarní strukturou a hierarchii. Berou na sebe dvoj roli hereček a autentických uměleckých superstar.

Matěj Al-Ali představí svůj site specific projekt “nechme to na potom” v nově otevřeném výstavním prostoru – Cube/Kostka. Jeho předchozí aktivity se týkají tématu “PRÁCE” jako metafory pro nekončící hledání smyslu lidských činností. Matěj si na sebe vymýšlí zdánlivě nesmyslné úkoly, které pak sám kutilsky provádí. Videozáznamy a fotodokumentace jsou extrakty toho, co může zůstat, pokud se naplní tvůrcovy vize. Matějova videa a instalace jsou ironická, vtipná, otevřená k interakci s publikem, ale zároveň zůstavují vůči divákům vlídná a laskavá.

Kit Reisch a Julita Wójcik jsou další dva aktuální rezdeniti MeetFactory a jejich práce v procesu je možné shlédnout v jejich ateliérech mezi sedmou a devátou hodinou 2.4.2010.

V rámci vernisáží proběhne i závěrečný rezidenční výstup Antenta.

ANNA 2V2A 50Hz instalace - meditativní obraz (4x TV monitor - live synchro video/audio) soubor video smyček převedených do audia jako nízkoprahové a vysokoprahové harmonie vycházející z 50Hz frekvence

ANNA 2V2A 50Hz - performance , work in progress, streaming mind synchro audio/video, abstraktní obrazy v nepřerušeném toku myšlenek uvědomělého “Já” a jeho poruch na základě reflexe současnosti jedince.
!!!!upozornění.. v průběhu performance se pracuje s kontrastem B/W strobo obrazů 50 Hz a silným zvukemBřezen – Duben 2010
kurátor MeetFactory Gallery Dušan Zahoransky

Přidej komentář