Magazín kulturního dění v Praze a okolí

První komiksová výstava Štěpánky Jislové!

z komiksu Strom - Štěpánka Jislová
z komiksu Strom - Štěpánka Jislová
13.08.2014 14:17 | redakce ZaKulturou.cz

Coworkingové centrum Creative Gate vás zve na vernisáž Štěpánky Jislové, která se uskuteční 28.8.2014 od 18:30 hodin v prostoru Creative Gate v Jindřišské pasáži (Jindřišská 5).

 

Výstava představuje dosavadní komiksovou práci Štěpánky Jislové. V příbězích se téměř pokaždé vyskytuje prvek nadpřirozena, který subtilním způsobem mění svět tak, jak jej známe. Rozpětí technik se pohybuje od akvarelu přes tuž, až k malbě. Součástí výstavy je i příběh Strom, který na začátku roku 2014 získal první místo v soutěži CZ KOMIKS.

 

Štěpánka Jislová studuje třetí ročník bakalářského studia na FDU v Plzni, obor Komiks a ilustrace pro děti. Mimo školní práce kreslí ilustrace, herní koncepty, obálky knih, návrhy potisků oblečení a tetování.

Štěpánka ráda vypráví příběhy prostřednictvím komiksů. Její příběhy vyšly v analogiích Aargh!, Bubble Zin a Vějíř české mangy. Příběhy s nadpřirozenou tématikou si píše sama.

V roce 2013 byla vybrána do komiksového projektu Českého centra v Sofii, které pořádalo sérii workshopů a přednášek k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. V rámci tohoto projektu byl vyhotoven pětistránkový komiks na toto téma, který byl součástí putovní výstavy po bulharských městech.

V roce 2014 vyhrála studentskou soutěž CZ.KOMIKS pro mladé kreslíře komiksu. Vítězným dílem se stal čtyřstránkový komiks Strom, vyprávějící příběh chlapce, který naváže netradiční přátelství se strašidlem. Celý komiks byl posléze otištěn ve třináctém čísle časopisu Aargh.

Nejoblíbenější technikou je pro ni akvarelem kolorovaná kresba tužkou, pracuje ale i s počítačem a velkoformátovou malbou na veřejných prostranstvích.

 

FB událost:

https://www.facebook.com/events/1464452703803159/

 

Creative Gate je netradiční coworkingové centrum sídlící v centru Prahy v Jindřišské pasáži. Netradiční, protože nabízíme pronájem jednotlivých míst v kancelářích, kde je na rozdíl od open spaců větší soukromí a klid na soustředěnou práci. Máme k dispozici konferenční a zasedací místnosti, kde se odehrávají naše původní projekty, ale které si můžou pronajmout také externí subjekty.

Creative Gate – spolu pracujeme – spolupracujeme. A baví nás to!

---------

Kdo by nevyužil nabídku pronájmu konferenční místnosti v centru Prahy.Tagy: komiks, výstava


Přidej komentář