Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Skryté světy v Kavárně U Stromečku

Výstava Skryté světy
Výstava Skryté světy
05.01.2015 13:37 | redakce ZaKulturou.cz

Miniaturní skleněné objekty Petry Hamplové a abstraktní kresby Petra Hampla představuje výstava Skryté světy. Navštívit jí můžete od 4. do 31. ledna 2015 v Kavárně U Stromečku v Praze-Zbraslavi.

Na výstavě jsou představeny skleněné světy Petry Hamplové, do kterých jsou scénograficky zakomponovány skleněné objekty spolu s přírodninami. Scény jsou doplněny skleněnými figurkami, které vycházejí z Železnobrodské tradice. Figurky i objekty jsou tažené ze skleněných tyčí u sklářského kahanu.  Práce s roztavenou sklovinou vyžaduje značnou zručnost a zkušenost. Tu Petra Hamplová získala na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, kde studovala pod vedením významného skláře Ronyho Plesla a Renaty Oppeltové.

 „Inspirují mě tvary vycházející z přírody, které převádím do skla“, říká Petra Hamplová. Miniaturní svět skleněné fantazie doplňuje i skleněná bižuterie, která je součástí expozice.

Petr Hampl představí svět skleněných figurek ve svých obrazech. K vidění je také cyklus kreseb z posledního období, který vychází z vegetativních forem podobně jako objekty Petry Hamplové. Tyto nepředmětné kompozice jsou inspirovány přírodou zcela intuitivně. Petr Hampl studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, dosud se věnoval fotorealistické malbě a ikonopisu. Poprvé představuje abstraktní kresebné kompozice, ve kterých nechává volně zjevovat linie, čáry a shluky tvarů.

 „Ve své tvorbě se s Petrou vzájemně ovlivňujeme. Zpracováváme často podobné téma, jen v jiné formě.“  Říká Petr Hampl

Přijďte se podívat na výstavu Skryté světy v Kavárně U Stromečku a nechte se inspirovat kouzelným skleněným světem Petry Hamplové a Petra Hampla. Více informací naleznete na internetových stránkách www.skryteSvety.com.Tagy: sklo, Skryté světy, výstava


Přidej komentář