Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Slané ženy 2014 - Divadlo Broadway a Klub nemocných cystickou fibrózou zahájili výstavu

Slané ženy 2014
Slané ženy 2014 - Slavnostní zahájení v Diavle Broadway, foto: Divadlo Broadway
02.10.2014 12:26 | redakce ZaKulturou.cz

Divadlo Broadway se stalo partnerským divadlem Klubu nemocných cystickou fibrózou, o kterém se můžete dozvědět více informací na oficiální stránce www.cfklub.cz. Jejich první společnou akcí je výstava černobílých fotografií z kalendáře Slané ženy 2014, ta byla slavnostně otevřena v pátek 26. září 2014.
Na fotografiích z kalendáře Slané ženy 2014 jsou v roli modelek ženy nemocné cystickou fibrózou. Toto onemocnění je dědičné a nevyléčitelné, postihuje především dýchací a trávicí ústrojí a radikálně zkracuje nemocným život.

Takto nemocným dětem se říká „slané děti“, protože mají až 5krát slanější pot. Dospělé nemocné ženy chtějí tímto způsobem ukázat světu, že ze slaných dětí vyrostou slaní dospělí. V našem případě slané ženy, které jsou i přes těžkou diagnózu a nedobré vyhlídky krásné, plné života a nadějí. Ženy, které vypadají stejně jako ty zdravé, jen je to stojí mnohem větší úsilí. Více zajímavostí najdete na www.slanezeny.cz

Výstava nabídne návštěvníkům 13 fotografií o velikosti 80 x 60centimetrů ve stříbrných rámech. Divadlo Broadway je bude vystavovat po dobu zhruba 6 týdnů v prostorách svého foyer.

O zahájení výstavy se postarali osobně herci Divadla Broadway - Kateřina Brožová, Marek Vašut, Josef Laufer a Josef Vojtek.  Fotky Za účasti Kamily, která má v kalendáři své foto, byla výstava ve spolupráci s Klubem nemocných cystickou fibrózou odstartována. Účast nemocné Kamily na takovém typu akce, je zcela výjimečná. Pro nemocné cystickou fibrózou jsou velkým problémem veřejné prostory a místa, kde přijdou do styku s větším množstvím lidí.

Po dobu konání výstavy budou signované fotografie draženy na www.aukro.cz a následně v rámci ukončení výstavy předány dražitelům, za přítomnosti patrona Klubu CF Ivana Trojana. Předání fotografií bude opět v partnerském Divadle Broadway. Termín bude znám v druhé půlce října.Tagy: divadlo Broadway, Slané ženy, výstava, výstava fotografií


Přidej komentář