Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tipos Latinos – písmo, které píše za vás

Tipos Latinos - Galerie Vernon
Tipos Latinos - Galerie Vernon
03.04.2013 17:07 | redakce ZaKulturou.cz

Výstava Tipos Latinos se koná od 4. dubna do 11. května 2013 a je součástí celosvětového exhibičního turné. Představí se zde přes 70 vítězných plakátů z dílen argentinských, brazilských, kolumbijských, venezuelských, mexických a mnoha dalších studií, které se soutěže zúčastnily. Aby bylo zajištěno skutečné propojení české a latinsko-americké typografie, rozhodla se Galerie Vernon, kde se výstava koná, obohatit expozici i o plakáty tuzemské, které vznikly v rámci projektu písma TYPO9010 na pražské VŠUP.

Latinsko-americká typografie zažívá poslední dvě dekády obrovský rozmach jak po kvantitativní tak kvalitativní stránce. Zejména díky inovativnímu a řemeslně zvládnutému přístupu tamních studií se z ní postupně stal fenomén, o který je zájem i na ostatních kontinentech. Tipos Latinos reprezentuje výběr těch nejlepších ukázek latinsko-americké typografie, která dnes už bez obtíží konkuruje evropským typografickým designérům. Česká republika je jednou z více než 15 zemí světa, do kterých putovní výstava zavítá. Mezi ostatní patří jednak státy Jižní Ameriky, dále Španělsko, Velká Británie, Filipíny nebo Egypt.

Cílem spolupráce je jednak představit tuto, u nás dosud málo známou, tvorbu českému publiku, ale také předat si vzájemně znalosti a zkušenosti z oblasti typografie. To umožní série připravovaných přednášek a specializovaný workshop pro odbornou i laickou veřejnost, kterou zajistí významná česká písmolijna TypeTogether vedená Veronikou Burian a José Scaglione. Věříme, že tento ojedinělý program osloví nejen odborníky, ale všechny milovníky knižní kultury a grafického designu.


O Galerii Vernon

Galerii Vernon založila v roce 2001 ředitelka Monika Burian Jourdan. Už od počátku měl Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné i klasické umění a představovat ho veřejnosti. Vizí je postavit světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat, přesto je něco spojuje.

Galerii najdete na adrese U Průhonu 22, Praha 7 a otevřena je od ST, ČT, SO od 13.00 do 18.30.

O TypeTogether
TypeTogether byla založena v roce 2006 typografickými designéry Veronikou Burian a Josém Scaglionem a sídlí v Praze.
http://www.type-together.com

O Tipos Latinos
www.tiposlatinos.com

Tagy: Galerie, Galerie Vernon, typografie, Výstava


Přidej komentář