Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tisíc panenek Barbie v Galerii Dolls Land v Praze

Dollsland1
Galerie Dolls Land nabízí nevšední sbírku legendární značky panenek
24.10.2011 17:32 | Patříte mezi milovníky krásných panenek? Sbíráte je nebo se pohledem na ně jenom rádi kocháte? Pokud ano, pak se určitě vydejte do nově otevřené Galerie panenek Dolls Land v Praze.

Ve dvou sálech historického domu v Rytířské ulici č.6 na Praze 1 na vás ve 43 výstavních expozicích čeká přes 1.000 panenek Barbie a 2.000 jejich doplňků. Součástí galerie je také unikátní sbírka 333 sběratelských panenek Barbie s takovými skvosty, jako je například Barbie jako císařovna Josefína vyrobená v limitované edici 4.500 kusů pro celý svět. Její současná sběratelská hodnota dosahuje výše téměř 20 000 Kč. V galerii jsou k vidění i další sběratelské skvosty vyrobené v limitovaných celosvětových edicích od 3.550 do 10.000 kusů. Celková hodnota vystavených sběratelských panenek Barbie přesahuje částku několika set tisích korun.

Mezi sběratelskými panenkami je možné shlédnou známé postavy z řad hudebních i filmových hvězd a to Barbie jako zpěvačku Cher, představitelky Bond Girl, herečku Marylin Monroe, Elvise Presleyho, Elizabeth Taylor, zpěvačku Shakira nebo herečky z filmu TITANIC a KING KONG. Filmovou expozici doplňuje růžový Rolls Royce pro Barbie v měřítku 1:6. Mezi exponáty nechybí ani slavné filmové postavy Barbie a Kena v podobě Shreka, Harry Pottera, Jacka Sparrowa, představitelů filmu Twilight sága a dalších. Impozantní a nepřehlédnutelná je i Barbie jako extravagantní Lady Gaga v kostýmu Bohyně Galaxie.


Pro příznivce módních kolekcí je připravena sbírka Barbie Basics a Barbie inspirované slavnými módními návrháři jako jsou Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Gorgio Armani nebo Givenchy. Milovníkům silných strojů se bude určitě líbit kolekce Barbie a Kena ve stylu Harley Davidson a dvě věrné kopie motocyklů Harley Davidson v měřítku 1:6.
Chloubou galerie je i nádherná kolekce Barbie Ferrari, doplněná modelem vozu Ferrari pro Barbie v měřítku 1:6. O tom, že Barbie není pouze „růžová princezna“ svědčí i kolekce Barbie Hard Rock a Barbie ve stylu Hippie a mnoho dalších.

Galerie je otevřena denně od 10:00 do 18:00.


Kontakt:

Galerie Dolls Land,
Rytířská 6, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 731 606 369
E-mail: info@dollsland.eu
Web: www.dollsland.eu
Facebook: www.facebook.com/dollsland.eu

Dollsland 2
barbie-dollsland3.jpg


Přidej komentář