Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Umění a komerční development: v Enterprise Office Center jsou k vidění sochy Michala Gabriela vytvořené 3D tiskem

výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela - foto Jan Holejšovský
02.05.2016 13:45 | redakce ZaKulturou.cz

Ve středu 27.dubna proběhla vernisáž výstavy soch Michala Gabriela s názvem Proměny (27. 4. 2016 - 31. 5. 2016) v nové pražské dominantě, kancelářské budově Enterprise Office Center, která si klade za cíl propojit administrativní prostředí se soudobým špičkovým uměním.

Právě budova Enterprise Office Center, která se v prestižní architektonické soutěži MIPIM zařadila mezi TOP 100 nejlepších administrativních staveb světa, nyní ve velkoryse řešeném a veřejnosti dostupném proskleném foyer nabízí všem návštěvníkům nevšední zážitek - expozici soch jednoho z nejvýraznějších současných českých sochařů Michala Gabriela. V rámci instalace Proměny vedle klasických figur nebo skupiny „jezdců“ představí i sousoší vytvořené 3D tiskem.  

„Jsme přesvědčeni, že umění obohacuje náš život, vytváří velmi příjemnou atmosféru pro nájemníky a jejich zaměstnance a rovněž je inspirativním prostředím pro obchodní partnery, dodavatele, ale i všechny návštěvníky,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent, která stojí za projektem Enterprise Office Center. „Nejdůležitější je, aby se lidé v Enterprise cítili dobře. Aby měli pocit, že budova, ve které pracují nebo vedle které bydlí, je součástí něčeho zajímavého, inspirativního, kde se pořád něco děje. A tak jednou z prvých akcích je právě instalace soch sochaře Michala Gabriela, která oživí vstupní prostory Enterprise,“ dodává Tomáš Velemínský.

Proměny vyjadřují nejen změnu přístupu a trendů v sochařství – 3D tisk a jeho využití na poli současného umění –, ale také proměnu prostoru samotného. Sochy vystavujeme v krásné budově v mimořádně zajímavém interiéru. Přál bych si, aby bylo více takových investorů, kteří dokáží myslet ve svých projektech i na umění. Nepřináší jim to přímé zisky, ale hodnoty, které jsou v životě nepostradatelné. V dnešní době, kdy čím dál méně lidí navštěvuje galerie, je to velice zásadní rozhodnutí,“ říká sochař Michal Gabriel.

 Díky přirozenému spojení reprezentativní architektury a umění se prostory Enterprise (a přilehlý park) mohou stát novodobou galerií, součástí architektonického řešení totiž bylo i trvalé umístnění různých uměleckých děl i krátkodobých instalací, které obohatí pražskou kulturu o díla současného umění v interakci s moderní architekturou.

  „Oceňuji, že umění se stane nedílnou součástí interiérů administrativního centra Enterprise. Developer podpoří vnímání budovy jako prostoru krásného a zároveň důvěryhodného. Hala, přilehlé chodby a zejména atraktivní a veřejnosti dostupné foyer se mění na jednotně koncipovanou galerii, demonstrující kulturnost a kultivovanost developera,“ říká galerista Ondřej Škarka.

Název výstavy: Proměny

Autor děl: Michal Gabriel

Kategorie: výstavy - sochařství

Termín konání: 27. 4. 2016 - 31. 5. 2016

Otevírací doba: 9.00 - 18.00

Adresa: Enterprise Office Center, Pikrtova 1737/1A, Praha 4 (stanice metra Pankrác)

Vstupné: ZDARMA


výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela
výstava Proměny Michala Gabriela


Tagy: Michal Gabriel, sochy, výstava, výstava soch


Přidej komentář