Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Unikátní výstava filmových kostýmů a prádla v Centru Chodov

Výstava filmových kostýmů a prádla v OC Chodov
Výstava filmových kostýmů a prádla v OC Chodov
15.03.2013 23:24 | redakce ZaKulturou.cz

V Obchodním centru Chodov je od 14. března k vidění unikátní „Výstavu šatů a prádla ze stříbrného plátna“ uznávané kurátorky a autorky filmových výstav Jany Sommerové. Návštěvníci centra si mohou nejen prohlédnout kostýmy, ale i spodní prádlo z populárních filmů české kinematografie, jako jsou například Postřižiny, Rozmarné léto či oblíbených pohádek Hrátky s čertem a Princezna se zlatou hvězdou. Výstava bude zahájena odpolední slavnostní vernisáží, které se zúčastní i Limonádový Joe, Karel Fiala, a potrvá až do 14. dubna. Celý měsíc mají navíc facebookoví fanoušci Centra Chodov možnost v rámci zábavné filmové soutěže vyhrávat lákavé ceny.

Centrum Chodov připravilo pro zákazníky exkluzivní čtyřtýdenní výstavu spodního prádla a filmových rekvizit, která bude zahájena 14. března v 17 hodin. Tato jedinečná expozice představí spodní prádlo, krinolíny, korzety, župany, pánské obleky, dámské róby či večerní toalety a další rekvizity z oblíbených českých filmů zapůjčených ze soukromých sbírek a filmových studií Barrandov. Návštěvníci budou mít šanci obdivovat úchvatné kostýmy a zajímavé rekvizity z filmů jako Rozmarné léto, Adéla ještě nevečeřela, Ema Destinová, nebo Limonádový Joe opatřené doprovodnými fotografiemi a texty filmového historika Pavla Taussiga. Součástí výstavy jsou také exponáty ze soukromé sbírky spodního prádla herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové. Vernisáž proběhne na Čtvercovém náměstí v Centru Chodov a zúčastní se jí také filmový historik Pavel Taussig, Karel Fial či Iva Hüttnerová. Slavnostním zahájením, které vyvrcholí módní přehlídkou kostýmů, diváky provede moderátor Petr Vondráček.

„Našim cílem je, aby si zákazníci centra kromě světových nákupů odnesli vždy také něco navíc. Proto připravujeme atraktivní doprovodný program, jehož součástí jsou také zajímavé výstavy. Roku 2010 jsme naše návštěvníky pozvali do pohádkové říše díky exkluzivní výstavě populární nejen v České republice, ale také v Německu ‚Jak se oblékají pohádky‘. Letos na tuto úspěšnou akci navazujeme další unikátní výstavou filmových kostýmů a rekvizit, které byly doposud k vidění jen na stříbrném plátně. Věřím, že zákazníky potěší,“ řekla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Celý měsíc mohou navíc zákazníci na facebookovém profilu centra vyhrávat hodnotné ceny v tematicky laděné soutěži. Zábavný program je čeká i v samotných prostorách centra, kde se v rámci výstavy mohou o víkendech vyfotit ve filmovém fotokoutku.


O Janě Sommerové

Autorka a kurátorka výstavy Jana Sommerová získala uznání veřejnosti už za výstavu „Jak se oblékají pohádky“, v níž otevřela šatník urozených králů, princezen, princů, dvorních dam, ale i prostých lidí z chalup, které známe z našich nejoblíbenějších filmových pohádek. Expozice byla natolik úspěšná, že ze Strahovského kláštera putovala do prostor Obecního domu a dále také do Centra Chodov. Jana Sommerová potěšila mnoho návštěvníků také výstavou loutkových a kreslených hrdinů či dalších rekvizit ze známých animovaných filmů, včetně oblíbených večerníčků.


Výstava filmových kostýmů a prádla v OC Chodov
Výstava filmových kostýmů - Limonádový Joe
Výstava filmových kostýmů - Postřižiny


Tagy: OC Chodov, Výstava filmových kostýmů


Přidej komentář